«Депутати пропонують внести до цього «шедевру» більше 2600 поправок. До речі, сам Колесніченко наваяв ще 50 поправок. (цікаво побачити, що ж він додав до свого « бездоганного» дітища) Прийшло дуже багато депутатів- авторів змін від НУНС і БЮТ. Від ПР – сам автор Колесніченко і Богословська. Колесніченко сказав, що вважає наше зібрання фарсом і пішов з засідання, не захотів слухати думку експертів про свій опус. Шановних професорів поведінка Колесніченка, який всіх обхамив і пішов, вчергове вразила», – пише Геращенко.
Вона повідомляє, що в обговоренні мовного законопроекту беруть участь знані авторитети в гуманітарній сфері, зокрема і Іван Дзюба.
«Але думка професіоналів, експертів авторів скандального законопроекту не цікавить. експерти в один голос кричать, що це ніяка не імплементація хартіі про регіональні мови, а звичайнісіньке шахрайство, з підміною юридичних понять і лексичних термінів, мета якого одна – підрив статусу украінськоі мови як єдиноі державної», – розповіла народний депутат.
За її словами, голова правового комітету Сергій Міщенко вважає, що «мовний закон КК – перший на практиці роботи комітету опус, який має стільки норм порушення Конституціі»
Водночас лідер кримських татар Мустафа Джемілєв вважає, що цей законопроект загрожує національній безпеці і теріторіальній цілісності краіни, що приведе до мовного сепаратизму.
За інформацією Джемілєва, в Криму 546 середніх шкіл, з яких лише 7 українських. Ще 15 можна умовно вважати кримсько- татарськими, бо там є відповідні класи. В цих школах навчається лише 10% учнів… Всі інші школи російські.
Геращенко також повідомила, що Іван Дзюбаназвав вираз «русскоязичная Україна» абсурдним. За словами Дзюби, є Україна, є російськомовні українці, є двомовні украінці.
«Але немає і ніколи не буде ніякоі русскоязичной Украіни», – підкреслив Дзюба.
«Він переконаний, що, на жаль, в нинішньому парламенті , де править «тупа хамська сила» , можна програти мовний закон», – повідомляє Геращенко.
За її словами, всі експерти-мовники вважають цей законопроект антиконституційним, «який не неможливо виправити, а тільки викинути».
«Професор Павло Гриценко також вважає, що цей закон неможливо переписати. Він провів паралелі з Держдумою РФ, яка вчора прийняла постанову про посилення гуманітарного впливу і захист російськоі мови на пострадянському просторі. В цей час український парламент приймає закони на знищення українськоі мови і домінування мови іншоі держави. Очевидно, що у ВР є чимала п'ята колона, яка ментально відчуває себе слугами іншоі краіни», – пише Геращенко.
Читайте також: Законопроект Колесніченка-Ківалова робить українську мову бездержавною