Генштаб: Україна відправить верифікаторів для спостереження за військовими навчаннями “Захід-2017”

23 Серпня 2017, 13:55

Українська сторона відправить у Білорусь двох верифікаторів  для спостереження з навчаннями "Захід-2017", у яких візьмуть участь російські війська. Про це повідомило Управління верифікації Генерального штабу ЗС України.

«Відповідно до положень Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки Україна отримала від Республіки Білорусь офіційне запрошення до участі двох представників Збройних Сил України у спостереженні за військовою діяльністю під час проведення етапу практичних дій військ (сил) у рамках Спільного стратегічного навчання “Захід – 2017” на території Республіки Білорусь у період 16 – 20.09.2017», – повідомляють українські верифікатори.

Окрім України, запрошення до спостереження за навчаннями «Захід 2017» отримали Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція та Естонія.

Нагадаємо, російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017" заплановані на 14-20 вересня 2017 року, оголошена участь до 13 тисяч військових. Попередні аналогічні навчання проводилися у вересні 2013 року, ще до початку російської агресії в Криму і на Донбасі. Міністр оборони України Степан Полторак не виключає можливості провокацій з боку Російської Федерації під час цих навчань. У НАТО заявили, що російські військові навчання у Білорусі можуть виявитися "троянським конем", зазначивши, що під виглядом навчань Росія може залишити там завезену військову техніку.