В особливий період автомобілі та техніка будуть вилучатися лише в підприємств різних форм власності, а не у фізичних осіб. Про це в коментарі Тиждень.ua повідомив начальник прес-служби Генерального штабу Владислав Селезньов.
За його словами, відповідальними за мобілізацію техніки є обласні державні адміністрації, саме вони визначають потребу і кількість транспорту, який вилучається в того чи іншого підприємства для мобілізаційних потреб, а процедура прописана в постанові Кабінету Міністрів України.
"У Міноборони є певні потреби, а обласні державні адміністрації виконують певний цикл заходів, спрямований на задоволення цих потреб. МО очікує на техніку та ресурси, а яким чином це буде здійснюватися – компетенція Кабінету Міністрів", – зазначив Селезньов.
Стосовно техніки, яка буде вилучатися, він повідомив, що насамперед армії потрібні вантажівки різного класу та інженерна техніка для фортифікаційних робіт.
"Мова йде лише про вилучення техніки у підприємств різних форм власності (комунальна, державна і приватна). Якщо ця техніка буде пошкоджена чи знищена, то в постанові прописана процедура відшкодування її вартості підприємству з боку держави. Це не стосується техніки, вилученої у державних підприємств (у такому разі її списують)", – підкреслив прес-секретар Генштабу.
Щодо лімітів вилучення техніки він повідомив: вони складають від 20 до 50% залежно від галузі, в якій ця техніка працює.
Селезньов зазначив, що Міноборони не володіє інформацією про можливість вилучення техніки у громадян і порадив звернутися до розробників постанови – Кабінету Міністрів.
Зазначимо, у тексті постанови № 405 від 17 червня 2015 року йдеться, що її дія поширюється на "громадян — власників транспортних засобів".
Як відомо, Кабінет міністрів вніс зміни до "Положення про військово-транспортний обов’язок", згідно з якими військкоматам дозволяється вилучати автомобілі для потреб Збройних сил України. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів № 405 від 17 червня 2015 року.