Генштаб: На окупованому Донбасі перебуває близько 6 тисяч російських військових

9 Вересня 2017, 16:24

На окупованих бойовиками територіях Донбасу нині перебуває близько 6 тисяч російських військовослужбовців. Про це заявив в інтерв’ю Радіо Свобода спікер Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов.

«До 6 тисяч російських військовослужбовців знаходиться на тимчасово окупованій території Донбасу і до 40 тисяч російсько-терористичних бойовиків, а також місцевих маргіналів, які виконують завдання у складі першого та другого армійських корпусів, які функціонально підпорядковуються Збройним силам Російської Федерації. Фактично вони виконують роль окупаційних військ на території України», – сказав Селезньов.

Він зазначив, що російські кадрові військові не припиняють прибувати на окуповані території Східної України, в тому числі і керівний склад.

«Є безпосередні військові керівники, які на рівні від командира роти і вище, виконують завдання за принципом «відрядження» на певний час», – розповів Селезньов.

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з міністром оборони США Джеймсом Маттісом 24 серпня у Києві заявляв про близько 3 тисяч російських кадрових військових, які воюють на Донбасі.

Також повідомлялося, що слідчі органи військової прокуратури з 2014 року притягнули до кримінальної відповідальності 18 генералів і адміралів Збройних сил Росії, у тому числі міністра оборони Росії Сєргєя Шойгу й начальника Генерального штабу Валєрія Герасімова.