Генсек ООН звинуватив Білорусь у незаконному постачанні зброї у Кот-д’Івуар

28 Лютого 2011, 11:58

Генсек ООН закликав Раду безпеки провести засідання з цього питання, передає ВВС.

Представник генерального секретаря зазначив, що Лорану Гбагбо, який відмовляється йти у відставку з поста президента Кот-д’Івуара, було продано три військові вертольоти та інше озброєння.

Представник генсека ООН назвав це “серйозним порушенням ембарго проти Кот д’Івуару”і попередив про наслідки як для постачальника військового обладнання, так і для Лорана Гбагбо. Пан Гі Мун віддав розпорядження миротворцям ООН у Кот-д’Івуарі “уважно відстежувати ситуацію і вжити всіх необхідних заходів, відповідно до мандату, щоб гарантувати, що поставлене озброєння не буде застосовано”.

Як повідомляє Німецька хвиля, перша партія була доставлена в столицю Кот-д’Івуару 27 лютого пізно ввечері, прибуття решти очікується в понеділок, 28 лютого.

МЗС Білорусі вже висловило стурбованість заявою генсека ООН про незаконні постачання бойових вертольотів з Білорусі в Кот-д’Івуар. Про це заявив начальник управління інформації, прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Савіних.

Ембарго на продаж зброї Кот-д’Івуар було прийнято в 2004 році.

Напруга у Кот д’Івуарі різко посилилася після президентських виборів 28 листопада, перемогу на яких, за висновком більшості представників світової спільноти, здобув противник Гбагбо Алассане Каттара. З тих пір сили, вірні Гбагбо, вбили сотні прихильників Каттаро.