Генсек ООН попереджає про небезпеку заморожування конфлікту в Україні

17 Грудня 2014, 22:19

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун попередив про небезпеку появи в Європі ще одного замороженого конфлікту – в Україні. Він знову закликав усі сторони повною мірою виконувати мінські домовленості щодо врегулювання ситуації на сході країни, повідомив про продовження мандату місії ООН зі спостереження за ситуацією з правами людини в Україні і про намір установ ООН надати гуманітарну допомогу українцям. Про це інформує Центр новин ООН.

«Існує ризик того, що ситуація в Україні виявиться замороженою, і це викличе серйозні наслідки на регіональному і глобальному рівнях», – заявив Пан Гі Мун на своїй щорічній прес-конференції в штаб-квартирі ООН, присвяченій підбиттю підсумків року і планам на майбутнє.

«Ситуація в Україні має дуже серйозні глобальні наслідки, і тому весь світ і, зокрема, Європейський союз, США та Росія глибоко залучені до її вирішення», – сказав глава ООН, відповідаючи на питання журналістів. Він підкреслив, що ситуація в Україні залишається негативною.

«У той час як нещодавніх домовленостей, схоже, в цілому дотримуються, ми всі бачимо, що продовжує гинути безліч людей. Після 5 вересня, коли сторони узгодили мінські домовленості, загинули понад тисяча осіб», – сказав Пан Гі Мун.

Глава ООН звернув увагу на політичні та економічні наслідки українського конфлікту й закликав сторони приступити до переговорів і повною мірою дотримуватися мінських домовленостей.

Пан Гі Мун розповів, що місія ООН зі спостереження за правами людини в Україні, мандат якої завершується у грудні, продовжить свою роботу.

«Її мандат завершується у грудні, але він був продовжений», – сказав Генеральний секретар. Він повідомив, що ООН має намір надати гуманітарну допомогу нужденним жителям України.