Генсек ООН пообіцяв Україні обговорити з Росією рішення щодо Савченко

23 Березня 2016, 08:44

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун на зустрічі в штаб-квартирі організації з постпредом України при ООН Володимиром Єльченком висловив стурбованість щодо ситуації навколо народного депутата, української льотчиці Надії Савченко.

Як повідомляє прес-служба постійного представництва України при ООН в середу вночі, «це питання і надалі буде порушуватися ним (генсеком ООН – Ред.) при зустрічах з російськими високопосадовцями».

Генсек запевнив, що Україна може розраховувати на його підтримку.

Під час зустрічі Єльченко поінформував про оголошений сьогодні в Росії вирок Надії Савченко. Він зазначив, що «неправомірне рішення російського суду у вигляді 22 років позбавлення волі Савченко базується на сфабрикованих матеріалах слідства».

Під час зустрічі постпред також повідомив про ініціативу президента України про якнайшвидше повернення Савченко в Україну.

Читайте також: У Кремлі прокоментували можливість обміну Савченко

Як повідомлялося, 22 березня російський суд ухвалив рішення засудити Надію Савченко до 22 років ув'язнення. Вирок зачитували протягом двох днів.

Нагадаємо, держобвинувачення Росії вимагало для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму. Однак суд зняв із Савченко обвинувачення по одному з епізодів у зв’язку з порушенням юрисдикції.

Тим часом, президент України Петро Порошенко вже заявив про готовність обміняти Савченко на російських ГРУшників.