Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг привітав українців з проведенням парламентських виборів і запевнив у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України. Відповідну заяву генсека НАТО було оприлюднено сьогодні.
"Я вітаю народ України з реалізацією свого права голосу на переважно мирних парламентських виборах. Як заявили міжнародні спостерігачі, незважаючи на важкі умови, вибори відповідали міжнародним стандартам. Переважна більшість населення України чітко і демократично висловилося за масштабний порядок денний реформ і європейський шлях", – заявив Йенс Столтенберг.
Він привітав рішучість українців і далі сприяти "всеосяжному політичному процесу, який базується на демократичних цінностях, повазі до прав людини, національних меншин та верховенстві права".
"Це допоможе подальшій перспективі мирного врегулювання конфлікту в Україні", – переконаний генсек Альянсу.
Разом з тим, Столтенберг заявив:
"Дуже жалкую, що багато українців не змогли реалізувати своє демократичне право голосу в Криму, який Росія незаконно анексувала в березні, і в деяких районах східної України, де триває насильство і залякування виборців з боку сепаратистів, підтримуваних Росією, що є явним порушенням угод, підписаних в Мінську у вересні".
"НАТО продовжує підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Незалежна, суверенна і стабільна Україна, твердо віддана демократії та верховенству права, є ключем для євроатлантичної безпеки", – зазначив він.
Крім того, генсек НАТО зазначив, що "з нетерпінням очікує роботи в тісному контакті з президентом Петром Порошенком, новим парламентом і урядом, щоб продовжити наше давнє і особливе партнерство".
"Альянс продовжить підтримку України в її широкомасштабних реформах в рамках комісії НАТО-Україна", – підкреслив Столтенберг.
Нагадаємо, раніше в ОБСЄ заявили, що в Україні відбулися демократичні вибори, відповідно до міжнародних стандартів. Тим часом, глава делегації Парламентської асамблеї й Ради Європи Крістофер Чоп заявив, що нова Верховна Рада повинна зараз працювати швидко, щоб проводити реформи.
Як відомо, 26 жовтня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. За результатами підрахунку 60% голосів до парламенту проходять шість політсил.