Генпрокуратура вимагає повернути Києву 44 га заповідних земель

14 Лютого 2011, 13:18

За результатами проведеної ГПУ перевірки встановлено численні порушення вимог чинного законодавства при отриманні у приватну власність одним із обслуговуючих кооперативів земельних ділянок, розташованих у Голосіївському районі столиці загальною, площею понад 44 га. 

Так, рішенням Київської міської ради від 01.10.2007 року всупереч вимогам Земельного кодексу України та Закону України «Про природно-заповідний фонд України» передано у приватну власність зазначеному кооперативу землі природно-заповідного фонду для будівництва житла, що суперечить меті їх використання та може призвести до знищення природно-заповідного фонду.

Крім того, вказані земельні ділянки було надані юридичній особі, яка не відповідала вимогам житлового кооперативу. Він всупереч чинному законодавству був створений лише 4 фізичними особами, які не перебували на квартирному обліку та поліпшення житлових умов не потребували, а один із членів кооперативу взагалі у місті Києві не проживав. Кооператив був створений для незаконного отримання у власність земельної ділянки, а не з метою забезпечення житлом його членів.

З огляду на порушення чинного законодавства, допущені при наданні земельної ділянки і створенні зазначеного кооперативу, Генпрокуратурою до господарського суду міста Києва пред’явлено позов про визнання недійсним зазначеного рішення столичної міської ради та визнання недійсними державних актів на право власності на ці земельні ділянки.

Також до окружного адміністративного суду міста Києва подано позов про припинення цієї юридичної особи.