Генпрокуратура відновила розслідування щодо організаторів акції “Україна без Кучми”

15 Грудня 2010, 09:19

"Кримінальна справа знаходиться в Генпрокуратурі, на Борисоглібській (в Головному слідчому управлінні – ред.). Весь цей час вона була в підвішеному стані, її не закрили і ось зараз відновили", – зазначив депутат.

Самого Шкіля до ГПУ для дачі свідчень поки не викликали, однак, за його словами, з іншими учасниками акції "проводяться бесіди".

Генпрокуратура вже допитала трьох активістів акції, які відбули тюремне ув'язнення, – нинішнього голову виконкому УНА-УНСО Руслана Зайченка і членів цієї організації Владислава Мирончука та Олега Бойка.

Вони заявили, що більшість питань слідчих стосувалися участі в акції Андрія Шкіля. Голова київськоговідділення УНА-УНСО додав, що слідчий просив розповісти і "про дії інших учасників акції, про тих представників опозиційни хсил, хто був у перших рядах".

У Генпрокуратурі поки не дають коментарів з цього приводу. "Я нічого про це не знаю. Якщо щось стане відомо, повідомлю", – заявив керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко.
Нагадаємо, в кінці 2000 року, після того як у Верховній раді були оприлюднені "плівки Мельниченка", представники опозиції створили комітет захисту Конституції "За Україну без Кучми".

15 грудня 2000 року організація почала акцію громадянської непокори "Україна без Кучми": у Києві на майдані Незалежності були встановлені намети, щодня проходили мітинги.
Кульмінацією акції стали події 9 березня 2001 року, коли біля адміністрації президента відбулися зіткнення між опозиціонерами і міліцією.

Десять осіб були звинувачені в організації масових безладів і засуджені до ув'язнення на терміни від двох з половиною до трьох з половиною років.

Шкіль провів у СІЗО 13 місяців. Вийти на волю він зміг завдяки мандату народного депутата, який отримав, перебуваючи під арештом, в результаті перемоги на виборах у 121-му мажоритарному окрузі (Львівська область).

У 2003 році ПАРЄ визнала заарештованих учасників акції 9 березня політичними ув'язненими.