«Під час перевірки співробітники Генеральної прокуратури виїхали в Білорусь, де перебуває затриманий за клопотанням правоохоронних органів Україні Борулько. При зустрічі з Борульком представники Генпрокуратури Білорусі в присутності співробітника Генпрокуратури Україні надали йому для ознайомлення заяву, написану в Генпрокуратуру України. Після цього Борулькові запропонували надати відповідні пояснення, а також роз'яснили положення ст. 383 КК України та ст. 95 КПК України про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Однак Борулько відмовився як від дачі письмових пояснень, так і від підпису про роз'ясненні йому зазначених вимог законодавства», – йдеться в повідомленні.
На підставі даних фактів та інших матеріалів перевірки Генпрокуратура 11 квітня винесла постанову про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно співробітників СБУ через відсутність в їх діях складу злочину.
Раніше газета "Коммерсанть-Украина" повідомила, що Генпрокуратура проводить перевірку заяви про вимогу співробітниками СБУ великої суми грошей у Борулька. За даними видання, Борулько заявив, що у нього вимагали $10 млн, і порушена проти нього кримінальна справа є «елементом вимагання хабара в особливо великому розмірі».
Нагадаємо, СБУ порушила кримінальну справу за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна) за фактом привласнення співробітниками банків «Національний стандарт» і «Європейський» понад 444 млн грн коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. У ході розслідування справи в окреме провадження було виділено спарву щодо основного акціонера цих банків Павла Борулька, який, крім звинувачення в привласненні коштів, підозрюється також у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 27 КК – за версією слідства, саме він виступав організатором злочинного угруповання.
За час розслідування встановлена сума розкрадених коштів зросла до 620 млн грн. Звинувачення за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу пред'явили сімом членам угруповання, троє з яких утримуються під вартою.
10 квітня СБУ повідомила про завершення розслідування цієї кримінальної справи.
11 квітня СБУ повідомила, що підозрює народного депутата Олександра Шепелева (позафракційний, обраний за списками "БЮТ") в причетності до розкрадання державних коштів рефінансування Національного банку на суму 315,3 млн гривень.