Про це у статті "Дела хозяйские" пише "Коммерсант-Украина".
Учора відбулося друге засідання міжвідомчої робочої групи із захисту свободи слова і прав журналістів, створеної президентом 6 липня.
Учасникам роздали теку, де перераховувалися 103 факту порушень прав журналістів.
Голова Держкомтелерадіо Олександр Курдинович зазначив, що більша частина скарг представників ЗМІ не пов'язана з проблемами цензури, а стосується своєчасності виплати заробітної плати, нарахування пенсій журналістам, звільнень через конфлікти з власниками, фінансування роботи ЗМІ.
"Багато з цих питань знаходяться в компетенції власників медіа", – заявив Курдінович.
З ним погодився заступник генерального прокурора Віктор Занфіров. Він заявив, що за час існування робочої групи Генпрокуратурою було розглянуто 86 звернень, і в 19 випадках кримінальні справи не були відкриті через відсутність доказів правопорушень.
Втім, виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар зазначила, що відмова ГПУ відкрити кримінальну виробництво не завжди мотивована: "Правоохоронним органам слід було б розглядати факти, викладені в журналістських розслідуваннях або викладені на YouTube".
Значна частина засідання була присвячена розгляду конфлікту навколо припинення мовлення харківським телеканалом АТН. Як повідомила прес-служба Харківської міськради, за результатами перевірки міська влада Харкова до відключення каналу не причетна.
Нагадаємо, керівником міжвідомчої групи була призначена прес-секретар глави держави Дарина Чепак. Група об'єднала представників Адміністрації Президента, Генпрокуратури, МВС, Управління держохорони, Держкомітету телебачення і радіомовлення та ЗМІ.
Наприкінці червня генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що Генпрокуратура за зверненням президента встановила лише кілька фактів вчинення стосовно представників ЗМІ неправомірних дій у зв'язку зі здійсненням ними професійної діяльності.
За даними Інституту масової інформації, у цьому році було зареєстровано понад 80 випадків порушень, що стосувалися діяльності журналістів.