Генеральна прокуратура України розпочала розслідування, щоб з'ясувати, чи навмисне правоохоронні органи нашої країни "злили" фінансові звіти під час президентської кампанії 2016 року в США про тодішнього главу кампанії Трампа Пола Манафорта, намагаючись вплинути на вибори на користь Гілларі Клінтон.Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в інтерв'ю впливовому американському виданню The Hill.
Витік записів так званої "чорної бухгалтерії" в ЗМІ США, також відомої як "амбарна книга" Партії регіонів, спричинила відставку Манафорта з кампанії Трампа і призвела до одного з ключових звинувачень в розслідуванні змови з Росією, яке переслідує Трампа протягом останніх двох з половиною років.
За даними видання The New York Times, у "чорній бухгалтерії" прізвище Манафорта згадується 22 рази. Загалом йшлося про виплати на суму в $12,7 млн, здійснені протягом 2007-2012 років.
За словами Луценка, розслідування ініційовано після того, як український депутат опублікував аудіозапис, в якому цитувалися слова високопоставленого співробітника правоохоронних органів про те, що його відомство "злило" фінансові звіти Манафорта, щоб допомогти кампанії Клінтон.
Депутат також отримав рішення суду про те, що витік є "незаконним вторгненням в американську виборчу кампанію". Луценко сказав, що запис є досить серйозним твердженням, щоб відкрити розслідування, і одна з його проблем полягає в тому, що українські правоохоронні органи мали часті контакти з посольством США в часи адміністрації Обами в Києві.
"Сьогодні ми почнемо кримінальне розслідування з цього приводу і дамо правову оцінку цій інформації", – сказав Луценко.
Видання відзначає, що таємниця того, як записи "чорної книги" Манафорта потрапили в американські ЗМІ, так і не була розкрита. Вони спливли через два роки після того, як ФБР розслідувало справу Манафорта з приводу його діяльності в Україні, але в 2014 році розслідування застрягло через відсутність доказів.
"Якщо співробітники правоохоронних органів України, які часто працювали з посольством США, дійсно "злили" документи Манафорта, намагаючись вплинути на американські вибори на користь Клінтон, громадськість заслуговує того, щоб знати, хто знав, що і коли", – йдеться в статті.
Варто зазначити, що президент США Дональд Трамп сьогодні у Twitter звернув увагу на публікацію The Hill, написавши назву статті.
Нагадаємо, 21 серпня в США суд присяжних визнав винним за вісьмома пунктами обвинувачення колишнього радника передвиборчої кампанії Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта.
Федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті політконсультанту Полу Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство. Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні.
Під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.
25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.