"Повідомлення Слідчого комітету Російської Федерації не матиме жодних правових наслідків щодо працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та інших учасників антитерористичних заходів в Україні, що діють в межах наданих повноважень", – сказано в заяві.
"Участь суб’єктів боротьби з тероризмом в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей здійснюється у повній відповідності до положень національного законодавства України та норм міжнародного права. Тому посилання на Женевську конвенцію "Про захист цивільного населення під час війни" 1949 року є абсолютно недоречним", – наголосили у відомстві.
У Генпрокуратурі підкреслили, що забезпечення конституційного порядку на території Луганської і Донецької області є прямим обов’язком держави відповідно до Основного закону, законів про основи національної безпеки України, про боротьбу з тероризмом та інших актів чинного законодавства.
"Апелювання російської сторони до норм міжнародного гуманітарного права викликають подив з огляду на бездіяльність посадових осіб Російської Федерації, які фактично сприяють безперешкодному проникненню на територію України через кордон незаконних озброєних формувань. Ці дії можуть мати ознаки сприяння міжнародному тероризму", – наголосили у Генпрокуратурі.
"У такий спосіб, на нашу думку, здійснюється відверта спроба замаскувати безпосередню участь окремих громадян Російської Федерації у злочинах, за якими органами прокуратури ведеться розслідування", – додали в ГПУ.