Генпрокуратура прозвітувала про ще одну земельну ділянку, роздану командою Черновецького

10 Червня 2011, 22:14

За повідомленням, Київська міськрада 1 жовтня 2007 року передала кооперативу «Містобудівник» земельну ділянку на вул. Пухівській у Деснянському районі площею 85,04 га.

«У тому числі 73,76 га безоплатно у власність для житлової забудови та 11,28 га у короткострокову оренду на 5 років. При цьому засновниками цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов. У подальшому вказаний кооператив передав земельні ділянки, які були надані йому у приватну власність, до статутного фонду інших товариств», – йдеться в повідомленні.

Генпрокуратура до господарського суду столиці пред'явила позов, який 10 червня цього року був задоволений, тобто визнано недійсними зазначене рішення Київської міської ради, державні акти на землю та визнано відсутність у вказаного кооперативу та подальших набувачів права власності на ці земельні ділянки.

Як повідомляє прес-служба, за позовами Генпрокуратури скасовано незаконні рішення Київської міськради про передачу обслуговуючим кооперативам понад 1590 га земель, розташованих у Голосіївському та Деснянському районах столиці, вартістю понад 2,2 млрд грн.

Нагадаємо, рішенням Господарського суду Києва у державну власність повернуто землю площею понад 106,91 га у Голосіївському районі столиці.

Рішенням Господарського суду Києва майже 100 га землі повернули ландшафтному заказнику «Острів Жуків». Рішенням Господарського суду Києва 99,74 га землі повернули Національному музею архітектури та побуту України в селі Пирогів біля Києва.

Господарський суд міста Києва визнав недійсним рішення Київради, якими у приватну власність було передано понад 300 га заповідних земель.

Окрім цього, Господарський суд Києва скасував рішення Київської міськради, згідно з яким 86,63 га землі у Голосіївському районі Києва було передано кооперативу «Житлобуд».

Господарський суд Києва скасував рішення Київської міської ради про передачу кооперативу «Котміст» 74 га землі у Голосіївському районі столиці.