Генпрокуратура просить ЦВК надати матеріали про фальсифікації у проблемних округах

Акценти
12 Листопада 2012, 16:16

«Як ви вже знаєте, Центральною виборчою комісією схвалено постанову про проведення повторних виборів на п’яти виборчих одномандатних округах у зв’язку з неможливістю встановити результати голосування. Водночас, до органів прокуратури жодних матеріалів з постановами Центральної та окружних виборчих комісій щодо фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів не надходило. У зв’язку з цим, Генеральна прокуратура направила лист до Голови ЦВК з проханням надати нам відповідні документи, у разі встановлення фактів порушень, що потребують прокурорського реагування, на зазначених мною так званих «проблемних» ОВК», – сказав генпрокурор.

Мова йде про ОВК № 94 (Київська область), 132 (Миколаївська область), 194 (Черкаська область), 197 (Черкаська область) та 223 (м. Київ)

Нагадаємо, президент Віктор Янукович доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці перевірити факти порушень законодавства під час виборчого процесу в одномандатних виборчих округах і відзвітувати до 12 листопада.

Як відомо, Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити перевибори на п'яти округах. При цьому Рада також попросила ЦВК повторно вивчити матеріали щодо встановлення результатів парламентських виборів у проблемних округах.

Раніше ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в одномандатних округах: 94, 132, 194, 197, 223.

90