«Під час допиту єдине, що відбувалося – це уточнення подій щохвилинно – де, як і коли саме я перебував у залі Верховної ради під час подій 27 квітня. Ці питання не були такими, які б викликали якийсь резонансний інтерес. Це просто було уточнення», – зазначив Парубій.
Депутат також заявив, що питань до нього було багато. «Слідчий пояснив, що за попередніми моїми свідченнями не було окремих даних, тому він був зобов’язаний їх уточнити. Питань було багато, але я на них відповідав дуже коротко, в окремих випадках опирався на статтю Конституції з приводу того, що я не даватиму свідчень, оскільки вважаю що це стосується мого захисту», – додав народний депутат.
Він також зауважив, що генпрокуратуру не цікавили деталі побиття народних депутатів представниками Партії регіонів. «Я дуже детально розповідав про те, як представники Партії регіонів здійснювали напад, як вони калічили народних депутатів, однак слідство це менше цікавило. Їх більше цікавило, хто з «Нашої України» був поруч зі мною», – зазначив Парубій.
Він також припустив, що допит є свідченням підготовки Генпрокуратурою чергового подання до Верховної Ради з приводу зняття з нього депутатської недоторканності. Він наголосив, що ця справа – намагання політичного тиску та політичного переслідування.
«27 квітня в парламенті я захищав інтереси України. Я робив усе можливе, щоб не допустити голосування за ратифікацію Харківських угод. Єдине, про що я шкодую, що того дня нам не вдалося зупинити узаконення тих антиукраїнських угод», – стверджує народний депутат.
«Поряд із тим, проти мене відкрита кримінальна справа за статтею, яка звинувачує мене в перешкоджанні діяльності голови ВРУ та депутатів. Саме це і є особливо парадоксальним, бо того дня саме я не мав можливості як народний депутат ні виступити з трибуни, бо вона була заблокована ПР, ні навіть проголосувати проти ратифікації Харківських угод, бо моє робоче місце, як і інших депутатів, зайняли представники Партії регіонів», – додав Парубій.
Нагадаємо, 27 квітня 2010 року перед ратифікацією угоди про продовження строку перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року з метою не допустити її в залі засідань Ради відбулося кілька бійок між депутатами від коаліції та опозиції, представники меншостей кидали яйця в Литвина, а також було підпалено димові шашки.
14 травня прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти Андрія Парубія та Юрія Гримчака за підозрою у втручанні в діяльність голови Верховної Ради й інших депутатів парламенту з метою не допустити ратифікації угоди про продовження строку перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року.
Справа була порушена за статтею 28 Кримінального кодексу (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) і 344 (втручання в діяльність державного діяча).
Парубія уже неодноразово викликали на допит у цій справі.