У генеральній прокуратурі Росії заявляють, що заарештовані ФСБ у Криму активісти Олег Сенцов і Олександр Кольченко є громадянами Росії, оскільки після анексії півострова вони не виявили бажання зберегти інше громадянство. Така відповідь російської генпрокуратури на інформаційний запит фонду «Відкритий діалог».
Фонд подав у генпрокуратуру Росії колективний запит щодо незаконного затримання і притягнення до кримінальної відповідальності українських активістів Олега Сенцова, Олександра Кольченко і Геннадія Афанасьєва, необґрунтованого обрання їм запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, а також вчинення насильства працівниками ФСБ Росії.
«Жителі Криму вважаються громадянами Російської Федерації з отриманням всіх відповідних прав, якщо не висловили свого бажання зберегти інше громадянство», – йдеться у відповіді генпрокуратури РФ.
«З зазначених осіб (Сенцова, Кольченко і Афанасьєва) таку заяву подав тільки обвинувачений Чирній А. В., якому як громадянинові України слідчим органом забезпечена можливість реалізувати право на консульську захист. Обвинувачені Сенцов, Кольченко і Афанасьєв такої заяви не подавали і розцінюються на підставі законодавства Російської Федерації тільки як громадяни Росії», – йдеться в листі.
У генпрокуратурі стверджують, що факти вчинення насильства працівниками ФСБ не отримали підтвердження, а отже, «підстав для вжиття заходів прокурорського реагування немає».
Нагадаємо, 11 грудня Верховна Рада прийняла звернення до держдуми РФ і президента Росії Владіміра Путіна з вимогою звільнити українську льотчицю і народного депутата Надію Савченко, а також режисера Сенцова, Миколу Карпюка та інших громадян України, які «в результаті збройної агресії Російської Федерації проти України були захоплені в полон, незаконно перевезені на територію Російської Федерації і всупереч їх волі знаходяться на території Російської Федерації».
Як відомо, Сенцова затримали працівники ФСБ у травні у Криму, звинувативши його в організації теракту на території півострова. Пізніше його незаконно перевезли до Москви, де намагаються судити як російського громадянина, хоча режисер неодноразово заявляв, що не відмовлявся від громадянства України. Режисеру загрожує до 20 років позбавлення волі.
Також повідомлялося, що за ухвалою російського суду, Сенцов залишиться під вартою до січня 2015 року.
Тим часом Слідчий комітет Росії відмовився порушувати кримінальну справу за фактом побиття українського режисера Олега Сенцова працівниками ФСБ під час затримання в Криму.