Генпрокуратура повідомила про підозру екс-міністру агрополітики Присяжнюку

12 Червня 2017, 14:23

У понеділок, 12 червня, Генеральна прокуратура України повідомила про підозру колишньому міністру аграрної політики та продовольства Миколі Присяжнюку та ще двом особам у скоєнні незаконної приватизації та подальшої легалізації державного майна. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

"Управлінням ГПУ з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами незаконної приватизації державного майна посадовими особами Міністерства аграрної політики та продовольства України, Регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву та службовими особами юридичної особи приватного права, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, що призвело до приватизації майна у великих розмірах, та його подальшої легалізації за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364", – йдеться у повідомленні.

Вона додала, що за результатами розслідування 12 червня 2017 року колишньому міністру аграрної політики та продовольства Присяжнюку та ще двом особам повідомлено про підозру у скоєнні незаконної приватизації та подальшої легалізації державного майна – приміщення, що належало Міністерству аграрної політики та продовольства України, площею 516,6 кв. м по вул. Хрещатик, 24, в місті Києві.

За її словами, у підозрюваних в організації та виконанні цього злочину, а також у посадовців Фонду державного майна України проведено ряд обшуків. У кримінальному провадженні на незаконно приватизоване майно накладено арешт. Досудове розслідування триває.

Як повідомлялося, у квiтнi 2014 року Присяжнюка було оголошено у розшук за підозрою у заволодінні коштами Аграрного фонду у сумі майже 540 мільйонів гривень, що були виділені державою для закупівлі об'єктів державного цінового регулювання цукру-піску.

Нагадаємо, наприкінці березня 2014 року правоохоронці в рамках розслідування кримінального провадження про розкрадання бюджетних коштів провели обшуки в Міністерстві аграрної політики і житло посадових осіб. За даними міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, зокрема, у екс-міністра аграрної політики Присяжнюка вилучено 286 тис. дол., 659 тис. грн, кілька наручних годинників відомих іноземних брендів.