Генпрокуратура відновила слідство у справі екс-міністра юстиції уряду Азарова Олени Лукаш. Про це повідомив її адвокат Андрій Смирнов.
За його словами, слідство було відновлено ще на початку тижня, хоча адвокатам про це досі офіційно не повідомили. Він нагадав, що розслідування призупинялося з формулюванням про необхідність отримання міжнародної допомоги. "Ніхто не розуміє, що це означає. Я зв'язувався зі слідчим, але він не зміг нічого толком пояснити", – сказав Смирнов.
Адвокат запевнив, що міжнародна допомога у цій справі слідству не потрібна, оскільки Лукаш не має майна чи рахунків за кордоном. При цьому він заявив, що слідство зупинялося і відновлювалося вже неодноразово і це є звичайною процедурою, яка не має особливого значення.
Також він додав, що Лукаш "користується всіма правами підозрюваної" і жодні запобіжні заходи на кшталт електронного браслета чи домашнього арешту до неї не застосовувалися.
Зазначимо, про призупинення слідства у своїй справі Лукаш заявила 6 березня. На її думку, це свідчить про те, що "ГПУ вичерпала себе, втомилася, не може передати справу в суд, але і закрити справу не може".
Як відомо, 5 листопада СБУ затримала екс-міністра юстиції Олену Лукаш.
Згодом стало відомо, що Генеральна прокуратура України повідомила Лукаш про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 КК України за фактом заволодіння під час перебування на посаді міністра юстиції України коштами державного бюджету України в розмірі 2,5 млн грн та вчиненні службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.
6 листопада Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави затриманій Лукаш. За Лукаш вніс заставу понад 5 млн грн нардеп Вадим Новинський.
9 листопада Лукаш відпустили, одягнувши електронний браслет.
10 листопада Лукаш висунула вимогу допитати її у кримінальних провадженнях щодо злочинів проти учасників Майдану.
18 листопада суд наполовину зменшив розмір застави за Лукаш і дозволив їй зняти електронний браслет.