Генпрокуратура Польщі визнала одне з положень закону про “бандеризм” неконституційним

23 Березня 2018, 10:47

Міністр юстиції та генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро у четвер, 22 лютого, заявив, що одне з положень польського закону про Інститут національної пам'яті (ІНП) є неконституційним.

 

Про це йдеться в позиції Генпрокуратури Польщі  для Конституційного суду країни щодо даного закону, який перебуває на розгляді в КС, пише Polsat News.

 

Зокрема, у президента Польщі Анджея Дуди викликало занепокоїння щодо положення, яке вводить штрафи або до 3-х років у в'язниці публічне приписування польському народу і польській державі відповідальності за злочини Третього рейху.

 

Так, у підписаній заступником генпрокурора Роберта Гернанда позиції йдеться про те, що дане положення є конституційним.

 

У свою чергу, неконституційним визнано положення закону, яке передбачає, що "незалежно від приписів, які діють у місці скоєння злочину, цей закон застосовується до громадянина Польщі або іноземця у разі вчинення злочину" приписування польському народу відповідальності за злочини Третього рейху.

 

Водночас Дуда наголсив, що поняття "українські націоналісти" та "Східна Малопольща" є невизначеними.

 

"Ці поняття не відрізняються своєю невизначеністю від вже представлених понять, яким Конституційний суд вже надава позитивну оцінку" – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 4 березня громадська організація "Польська ліга проти наклепу" (RDI), близька до консервативного уряду Польщі, подала скаргу на аргентинське видання Pagina 12 за порушення закону про Інститут нацпам'яті, який набув чинності 1 березня. 

 

Як повідомлялось, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.