Генпрокуратура почала люструвати людей Пшонки

28 Жовтня 2014, 18:21

Під закон про люстрацію потрапили заступник Віктора Пшонки, глава прес-служби ГПУ, перший зампрокурора Київської області, заступник прокурора Києва та інші чиновники з прокуратури. Про це свідчать дані в Єдиному державному реєстрі осіб, щодо яких застосовано закон "Про очищення влади" (про люстрацію).

Так, генпрокурор Віталій Ярема 23 жовтня звільнив Маргариту Велькову з посади керівника прес-служби (на правах управління) Генеральної прокуратури в порядку виконання закону "Про очищення влади" (про люстрацію). Їй упродовж 10 років заборонено займати державні посади. 13 лютого 2012 Генпрокуратура призначила Велькову прес-секретарем генпрокурора Віктора Пшонки.

Також Ярема звільнив Світлану Виноградову з посади заступника прокурора Дніпропетровської області. Виноградова обіймала цю посаду з 23 листопада 2007 року.

Крім того, Ярема звільнив Володимира Гаврюшенка з посади прокурора Деснянського району Києва в порядку виконання закону "Про очищення влади" (про люстрацію).

Під люстрацію потрапив і заступник прокурора Києва Володимир Гоголь, який працював на посаді заступника прокурора з 5 січня 2005 року.

Ярема звільнив Володимира Бабенка з посади першого заступника прокурора Київської області.

Також ГПУ звільнила колишнього першого заступника генерального прокурора Олександра Білоуса в порядку виконання закону "Про очищення влади" (про люстрацію). Білоус звільнений з посади головного наукового співробітника відділу досліджень проблем злочинності в економічній сфері Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України. У лютому Білоус був звільнений з посади першого заступника генпрокурора.

Генеральний прокурор Віталій Ярема звільнив Михайла Гаврилюка з посади прокурора Кіровоградської області Генпрокуратура призначила Гаврилюка прокурором Кіровоградської області в середині жовтня.

Генеральна прокуратура також звільнила колишнього заступника генерального прокурора Миколи Банчука в порядку виконання закону "Про очищення влади" (про люстрацію). У лютому-червні Банчук займав посаду заступника генпрокурора.

Під люстрацію потрапив прокурор Черкаської області Віктора Миколенка та його перший заступник Володимир Вегера.

Як повідомлялося, Генпрокуратура на виконання вимог закону "Про очищення влади" з органів прокуратури звільнила 132 прокурорсько-слідчих працівника.