Генпрокуратура перевіряє офшори Арбузова з рахунками у латвійському банку

29 Листопада 2016, 22:02

Слідчі Головного слідчого управління Генпрокуратури отримали дозвіл суду для звернення до компетентних органів Сполученого Королівства та Британських Віргінських Островів із запитом  про надання інформації стосовно двох компаній, що проходять по справі про незаконне збагачення екс-глави Нацбанку Сергія Арбузова. Про це свідчать ухвали Печерського райсуду м. Києва від 8 листопада.

Слідство хоче отримати дані про засновників, бенефіціарів, уповноважених осіб, зразки їхніх підписів, печаток, копії заяв, довіреностей та інших документів, що мають відношення до створення та функціонування компаній «Neoform Universal LPP» і «Reamex Invest S.A.» за весь період їх діяльності. Слідчі отримали для оформлення запитів один місяць, тобто час до 8 грудня.

Ця слідча дія проводиться у рамках провадження №42014000000000925 від 10.09.2014 року, порушеного за фактом незаконного збагачення в особливо великих розмірах колишнього глави НБУ (2010-2013) та першого віце-прем’єра (2013-2014) Сергія Арбузова. За цими обвинуваченнями йому загрожує 5-10 років в’язниці із забороною займати посади і конфіскацією майна.

Читайте також: Порошенко попросив президента Латвії посприяти поверненню в Україну $50 млн, розкрадених екс-чиновниками

Слідство встановило, що за період перебування на вказаних посадах Арбузов відкрив 15 рахунків у чотирьох банках. Загальний обсяг надходжень на його рахунки склав 41,23 млн грн, 156 тис євро та $177 тис. Це не відповідає обсягам задекларованих Арбузовим доходів. Зокрема, у 2011 році він офіційно вказав, що загалом заробив за той рік 2,05 млн грн. При цьому він зазначив, що поклав на депозит 2,13 млн грн, походження яких невідоме. Однак, як встановило слідство, насправді Арбузов лише у 2011 тільки в один «Укрбізнесбанк» вніс 2,66 млн грн.

Арбузов підтримує тісні зв’язки з матір’ю, братом та дружиною. Як встановили слідчі, загальний обсяг надходжень на рахунки матері складають: 4,79 млн грн, $40 тис і 37 тис євро; брата – 64,07 млн грн і $230 тис; дружини – 480 млн грн та $41,01 млн. Ці кошти, як підозрює слідство, – це приховані доходи самого Арбузова, здобуті злочинним шляхом, зокрема, за рахунок розтрати 220 млн грн, виділених на фінансування «Банківського телебачення».

Слідство встановило, що у латвійському банку «PrivatBank AS» відкрито рахунки компаній-нерезидентів «ReamexInvest S.A.» та «NeoformUniversal LL»P, бенефіціаром яких з січня 2009 по серпень 2010 рр був Арбузов. Крім того, банком «PrivatBank AS» були ідентифіковані компанії, що пов’язані з «ReamexInvest» і «NeoformUniversal LLP», проте рахунки яких були закриті, а саме: «Esclade Investment Inc», «Europeform Inc», «Veronis Invest S.A.», «Navimax Ventures Limited», «Interfirm Limited», «Roadfield Capital LLP».

Водночас «PrivatBank AS» встановив 42 компанії, по рахунках яких 31.03.2014 року банк почав утримуватись від проведення усіх дебетових операцій, що пов’язані з «ReamexInvest» та «NeoformUniversal».

Нагадаємо, У Латвії триває розслідування у справі про походження грошей, які могли бути викрадені з держбюджету України, а потім легалізовані через латвійські банки. Нещодавно з деяких банків були вилучені гроші на суму $49 млн, у розкраданні яких підозрюють колишнього першого віце-прем'єра Сергія Арбузова. Заступник генерального прокурора України Євген Єнін зустрівся з генеральним прокурором Латвії Еріксом Калнмейерсом, сторони домовилися співпрацювати для повернення коштів.