Гендиректор Apple відреагував на €13-мільярдний штраф від Єврокомісії

30 Серпня 2016, 23:21

Голова компанії Apple Тім Кук написав відкритого листа щодо рішення Єврокомісії про виплату компанією €13 млрд на користь Ірландії. Текст опубліковано на офіційному сайті Apple.

«Ми опинилися в дивній ситуації: нас зобов'язали платити додаткові податки уряду країни, яка офіційно визнає, що ми нічого їй не винні», – зазначає він.

Дії влади Євросоюзу Кук назвав безпрецедентними. Він вважає, що єврокомісари пропонують замінити ірландське податкове законодавство під власне бачення. 

Кук переконаний, що рішення Єврокомісії матиме негативний ефект «на інвестиції і створення нових робочих місць в Європі». 

Нагадаємо, згідно із рішенням Єврокомісії, ухваленим 30 серпня, Apple має сплатити €13 млрд податків уряду Ірландії, недоплачених через спецдомовленості з цією країною.

За підрахунками Єврокомісії, угода з ірландським урядом дозволила Apple недоплатити податки в розмірі €13 млрд за період з 2003 по 2014 роки.

Ця сума перевищує всі штрафи, які-небудь що накладаються ЄС на технологічних гігантів за порушення антимонопольного законодавства, пише Reuters.

В останні десятиліття Ірландія, завдяки привабливій податковій політиці, стала базою багатьох великих корпорацій, що використовують свої ірландські філії для ухилення від сплати податків в країнах з більш високими податковими ставками.

Нагадаємо, уУ першому кварталі 2016 фінансового року  Apple зафіксувала рекордно повільне зростання продажів iPhone з моменту запуску смартфонів в 2007 році.