Генасамблея ООН призначила екстрене засідання через рішення Трампа щодо Єрусалима

20 Грудня 2017, 09:35

Генасамблея ООН збереться на екстрене засідання через рішення Трампа щодо Єрусалима

Генеральна асамблея ООН призначила на 21 грудня надзвичайне засідання на прохання арабських і мусульманських держав через рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

При цьому палестинський посланець при ООН Ріяд Мансур повідомив, що асамблея зі 193 членів голосуватиме за резолюцію із закликом до Трампа відмовитись від свого рішення. 

Зокрема, Мансур заявив, що сподівається на "переважну підтримку" резолюції, хоча голосування і не має обов’язкового характеру, а є політичним.

Своєю чергою посол США в ООН Ніккі Гейлі попередила, що Сполучені Штати "запам’ятають" тих, хто голосуватиме проти, оскільки рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю, за її словами, було вибором американського народу.

Слід додати, що Гейлі ветувала підготовлений Єгиптом проект резолюції щодо статусу Єрусалима на засіданні Ради безпеки ООН, 18 грудня 2017 року.

Як повідомлялося раніше, проект резолюції щодо Єрусалима був внесений на розгляд Ради Безпеки ООН в суботу делегацією Єгипту від імені Ліги арабських держав після того, як президент США Дональд Трамп 6 грудня виступив із заявою про офіційне визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.