Генеральна Асамблеї ООН на пленарному засіданні у середу, 18 грудня, ухвалила резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". Про це повідомляє Укрінформ.
Як зазначається, резолюцію підтримали 65 країн, "проти" голосувало – 23, утрималися – 83.
Так, резолюція засуджує зміну Росією демографічної картини в Криму шляхом переселення туди свого населення, а також примусового виселення.
Документ "закликає Російську Федерацію звільнити всіх українських громадян, котрі незаконно утримуються, та забезпечити їхнє безпечне повернення в Україну», засуджує маніпулятивне використання поняття "терористична діяльність", зокрема щодо затриманих представників "Кримської солідарності".
У документі також міститься заклик до міжнародної спільноти продовжити "адвокацію" – зусилля інших країн та міжнародних організацій щодо звільнення українських політв’язнів.
Резолюція зобов’язує генерального секретаря ООН готувати доповіді для Генасамблеї щодо виконання резолюції.
Зауважимо, у документі ООН для оцінки ситуації в Криму вперше застосовується термін "агресія".
Це вже четверта резолюція ООН щодо порушення прав людини в окупованому Криму.
Проти ухвалення резолюції, крім РФ, голосували Вірменія, Білорусь, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Гвінея, Індія, Іран, Киргизстан, М'янма, Нікараґуа, Філіппіни, Сербія, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела та Зімбабве.
Нагадаємо, Генасамблея ООН 9 грудня ухвалила резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів", у якій міститься пункт про захоплені Росією ядерні об’єкти та інфраструктуру на окупованій території.