«Після двох перших місяців після ухвалення Резолюції українська влада не задовольнила вимоги, пов’язані з кримінальним переслідуванням колишніх урядовців. Навпаки, було порушено нові кримінальні справи та змарновано декілька можливостей внести поправки до Кримінального кодексу», – заявляє Гельсінський комітет.
В документі також зазначається, що «лише серйозний зовнішній тиск змусив владу продемонструвати певну гнучкість у питанні медичного лікування за межами тюремної системи та іноземних візитів до ув’язнених політиків».
«Президентська адміністрація з вражаючою наполегливістю та швидкістю проштовхує законодавство, пов’язане з реформою системи кримінального правосуддя, але реальне запровадження реформи потребує набагато більшого та триватиме роками, в залежності від того, чи існуватиме справжнє бажання проводити реформи та нарешті замінити слова діями», – наголошують у Гельсінському комітеті.
Також у комітеті зазначають, що українська влада так і не продемонструвала жодних ознак намірів змінювати виборчу систему, не існує жодних ініціатив щодо виконання рекомендації ГРЕКО стосовно фінансування політичних партій.
В комітет також не можуть спрогнозувати реформу конституції, адже вона перебуває на початковій стадії.
Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада прийняла в цілому проект постанови щодо плану заходів виконання останньої резолюції ПАРЄ щодо політичної ситуації в Україні. В даному проекті не міститься згадок про необхідність звільнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, а також декриміналізації статей Кримінального кодексу, за якими засуджені вищеназвані політики.
Як відомо, Парламентська асамблея Ради Європи рекомендувала Україні зняти обвинувачення у перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників. Крім того, ПАРЄ рекомендувала забезпечити участь цих політиків у виборах до Верховної Ради.