Гельсінська комісія США внесла журналіста Сущенка до списку політв’язнів, яких утримують у РФ

19 Липня 2017, 21:21

Комісія з питань безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінська комісія США) внесла українського журналіста Романа Сущенка до списку політв'язнів, утримуваних в Росії. Про це повідомив адвокат Сущенка Марк Фейгін.

"Гельсінська комісія США внесла мого підзахисного, українського журналіста Романа Сущенка до списку політв'язнів", – написав адвокат.

У заяві Гельсінської комісії, зокрема, йдеться, що український журналіст Роман Сущенко обвинувачується у "шпіонажі" за статтею 276 Кримінального кодексу РФ. "З 2010 року Роман працює паризьким кореспондентом Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ", – зазначається в публікації.

При цьому нагадується, що журналіст був затриманий 30 вересня 2016 року в Москві одразу після того, як прилетів з Парижу у приватних справах.

"Його звинуватили у зборі секретної інформації про діяльність збройних сил та Національної гвардії Росії. Пан Сущенко заперечує будь-яку причетність до шпигунства. Його роботодавець "Укрінформ" також вважає обвинувачення неправдивими і називає його затримання "планованою провокацією", – зазначили в Гельсінській комісії.

Крім того, Фейгін додав, що Комісія також оприлюднила матеріал, приурочений до Всесвітнього дня свободи преси – 2017, де також згадала про незаконне утримання Романа Сущенка в російській в'язниці.

Комісія з питань безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінська комісія США) є незалежним урядовим агентством США, заснованим Конгресом в 1975 році. Основною метою її створення передбачається контроль за дотриманням Гельсінського заключного акту, що послужив основою для діяльності ОБСЄ. Гельсінська комісія складається з членів Сенату США (верхня палата Конгресу), Палати представників (нижня палата Конгресу), а також посадовців із Держдепартаменту, Пентагону і Міністерства торгівлі США.

27 червня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін утримання під вартою українського журналіста Романа Сущенка ще на три місяці – до 30 вересня

Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ.

Раніше, 26 квітня, Лефортовський суд Москви продовжив до 30 червня арешт Сущенку, обвинуваченому в шпигунстві. 16 червня йому призначили психіатричну експертизу.