Газпром відкинув пропозицію України підписати доповнення до газового контракту

30 Червня 2016, 17:03

«Газпром» готовий почати поставки газу в Україну після отримання передоплати, жодних доповнень до газового контракту підписувати не треба. Про це повідомив голова правління «Газпрому» Алєксєй Міллєр на прес-конференції.

«Ціна для України за формулою ціни за контрактом 2009 року становить $ 167,57 на третій квартал. Попередній рахунок для компанії НАК «Нафтогаз» України виставлений. Для того, щоб відновити поставки, НАК повинна всього лише на всього зробити передоплату», – сказав він.

«Газпром» гарантовано поставить газ нашим українським колегам стільки, скільки його буде оплачено», – зазначив він.

За його словами, діючий контракт не вимагає ніяких доповнень для того, щоб відновити поставки газу в Україну, для цього достатньо зробити тільки передоплату.

При цьому він зазначив, «ціна газу для України є нижчою, ніж на європейських торгових майданчиках на нашу контрактом і покупка нашого російського газу для України є вигідною».

«Обсяги, які наші українські колеги заявляють на третій квартал, досить значні – 3 млрд куб. метрів газу», – уточнив Міллєр. «І ці обсяги абсолютно виправдані. Ми дуже уважно стежимо, як Україна веде закачування газу в ПСГ. На жаль, до сьогоднішнього дня відставання від графіка попередніх двох років із закачування газу в ПСГ склало вже більше 2,2 млрд куб. метрів газу. Це дуже-дуже велика величина», – підкреслив він.

Ціна на другий квартал для України була $ 177.

Зазначимо, 30 червня глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що держхолдинг отримав від Газпрому індикацію цін на газ і чекає від російської компанії формальної пропозиції, яка дозволить запустити процедуру закупівлі газу шляхом укладення додаткової угоди до діючого контракту.

Як повідомлялося, Нафтогаз надіслав Газпрому пропозицію підписати доповнення до контракту щодо ціни. Згодом стало відомо, що Нафтогаз відмовився купувати у РФ газ на її умовах.