Газпром погрожує Україні судом за скорочення обсягів закупівлі газу

12 Листопада 2012, 08:55

"Україна і без того не вибирає весь обсяг російського газу, передбачений контрактом. Раніше нам казали, що це відбувається в силу зниження споживання газу через проблеми в українській економіці. Зараз же з'ясовується, що, не виконавши контракт з нами, Нафтогаз шукає обсяги на стороні. Це неприйнятно", – заявило джерело в російській монополії, пише "Коммерсант-Украина".

Співрозмовник газети нагадав, що, згідно з чинними угодами, мінімальний обсяг газу, який Україна зобов'язана викуповувати, становить 32 млрд кубометрів, та й то лише у випадку завчасного повідомлення про це.

"Якщо ключовий для нас український ринок буде скорочуватися такими темпами, ми не виключаємо можливості оскаржити навіть нинішнє скорочення закупівель в суді", – сказав він.

Втім, шанси на перегляд угод у Газпрому не високі, відзначає керуючий партнер Astapov Lawyers Андрій Астапов. Він зазначає, що підписане в Харкові в 2010 році доповнення до контракту між Газпромом і Нафтогазом виключає можливість призначати штрафи за зниження обсягів закупівлі газу.

"Це значно послаблює шанси Газпрому в суді у випадку, якщо він подасть позов за невиконання контракту", – вважає експерт.

Нагадаємо, 1 листопада Нафтогаз розпочав імпорт газу, що купується у трейдера німецької компанії RWE і поставляється в країну через Польщу.

До травня 2013 в Україну буде імпортовано 5 млрд кубометрів газу.

Як заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, газ, який Україна почала отримувати в реверсному режимі з Європи, істотно дешевший, ніж російський. З наступного року Бойко обіцявзбільшити обсяги закупівлі дешевого газу в Європі.