Газпром обурюється з приводу реверсних поставок газу Україною з Європи

24 Квітня 2013, 17:51

«Фізичний реверс з Європи на Україну просто неможливий – немає окремого газопроводу. Тому мова може йти лише про якісь «паперові» непрозорі операції, із законністю яких треба розбиратися. Якщо для віртуального «реверсу» використовується наш транзитний газ – це пряме порушення, за яке доведеться відповісти», – сказав Міллер .

«Такі речі перевіряються і їх можна довести – у нас вже є досвід залучення незалежних моніторингових компаній для контролю за операціями з нашим газом в Україні», – сказав голова Газпрому.

«Ми упевнені, що серйозні європейські компанії не братимуть участі в сумнівних газових операціях з Україною, в яких використовується газпромівський газ, який «Нафтогазу» не належить», – підкреслив він.

Нагадаємо, у березні Міллер заявив, що організовувані Україною схеми щодо отримання газу з Європи нагадують шахрайські.

Як відомо, наразі Україна поставляє газ з Європи в рамках контракту з RWE через територію Польщі в реверсному режимі. 

Читайте також: Альтернативне джерело імпорту газу влада підмінює альтернативним трейдером

Заступник голови правління "Нафтогаз України" Вадим Чупрун заявляв, що обсяги та умови поставок газу, який надходить в Україну з Європи у реверсному режимі, регулюватимуться щорічними контрактами.

Нагадаємо, за підсумками 2012 року, Україна скоротила імпорт газу, порівняно з 2011 роком, на 26,5% – до 32,939 млрд куб. м.