“Газпром” непокоїть самостійність України щодо видобутку газу на Чорноморському шельфі

14 Травня 2012, 11:22

Російська монополія запропонувала Нафтогазу відмовитися від односторонніх проектів по розробці шельфу Чорного моря, пише "Коммерсант-Украина"

Зокрема, за даними джерела в компанії, "Газпром" пропонує використовувати для цього нещодавно придбані "Чорноморнафтогазом" бурові установки, що дозволяють добувати вуглеводні на глибинах, дотепер недоступних для українців.

Про створення цього СП сторони домовилися ще в грудні 2010 року. Але, за словами директора департаменту видобутку газу й нафти "Нафтогаза" Олександра Зейкана, відтоді відбулося більше десятка зустрічей, які нічим конкретним не завершилися.

Як зазначає видання, пропозиція "Газпрому" надійшла одразу після того, як в "Нафтогаза" з'явилися реальні шанси знизити залежність від російських вуглеводнів.

У п'ятницю, 11 травня в Україну прибула плавуча бурова установка "Петро Годованець" – перша із двох куплених минулого року компанією "Чорноморнафтогаз".

В той же час, у Міністерстві енергетики й вугільної промисловості до пропозиції "Газпрому" поставилися без ентузіазму.

"Згідно з програмою до 2016 року, що затверджена й не буде змінена, передбачається робота установки "Петро Годованець" на Одеському, Безіменному, а потім на Суботинському родовищах", – заявив заступник директора департаменту нафтовою, газової й нафтопереробної промисловості Міненерго Костянтин Бородін. 

Нагадаємо, до 2015 року Україна може скоротити імпорт газу з Росії на 10%. Про це заявив директор департаменту видобутку газу і нафти НАК "Нафтогаз України" Олександр Зейкан.