Останні два місяці «Нафтогаз» готується до IPO: як консультант була залучена компанія McKinsey & Co. За 25% акцій НАК розраховує виручити $5-6 млрд, які підуть на розвиток компанії, модернізацію газотранспортної системи (ГТС) і збільшення видобутку газу.
ІPO «Нафтогазу» в нинішньому вигляді суперечить інтересам «Газпрому», говорить джерело видання у російській монополії.
«Ми розраховували, що Україна передасть в СП газотранспортну систему, а решту виведе на біржу. Але в «Нафтогазі» нам дали зрозуміти, що компанію виводитимуть на біржу разом з правами на управління ГТС», – відмітив співрозмовник видання.
Він пояснив, що, якщо Україна запропонує «Газпрому» включити в СП тільки 75% акцій НАК, таку пропозицію потрібно буде знову обговорювати.
«Одна справа – разом управляти майном, а інша справа – акціями, маючи як партнерів сотні європейських акціонерів, – говорять в «Газпромі» .- Цей варіант швидше за все буде нам нецікавий».
Водночас, заступник голови правління російської монополії Валерій Голубєв у четвер підтвердив, що проведення первинного розміщення акцій НАК «Нафтогаз України» ускладнить створення СП з «Газпромом».
У монополії відмічають, що при такому підході Україні буде складно добитися зниження ціни російського природного газу.
Разом з тим, високопоставлене джерело в Міненерго розповіло, що виведення компанії на біржу потрібне саме для захисту від поглинання російською монополією.
«Є безліч українських інвесторів, зацікавлених в купівлі акцій «Нафтогазу». За рахунок їх участі в компанії ми збережемо вплив України на СП – протистояти невигідним для НАК ініціативам «Газпрому» буде не лише Кабмін, але і українські підприємці. Крім того, «Газпром» вже не зможе поглинути НАК», – говорить співрозмовник видання.
Інтерес до купівлі акцій «Нафтогазу», за його словами, є у власника холдингу Group DF Дмитра Фірташа і співвласника групи «Приват» Ігоря Коломойського.
Нагадаємо, 12 березня Дмитро Фірташ заявив, що він переконує президента і уряд в тому, що НАК треба виводити на фондовий ринок. На його думку, акціями "Нафтогазу" зацікавляться європейські компанії, що дозволить захистити компанію від можливого поглинання російським «Газпромом».
Пізніше, президент Віктор Янукович назвав доцільним здійснення первинного публічного розміщення акцій (IPO) Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" для залучення коштів на розвиток