У російського Газпрому немає теоретичної можливості припинити прокачування газу через Україну з 2019 року. Про це заявив голова Міністерства енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин журналістам у рамках конференції HIS CERAWeek.
"У нього (Газпрому – Ред.) теоретично навіть такої можливості немає – куди він буде продавати свій газ?" – сказав він.
За словами міністра, на будівництво "Турецького потоку" необхідний час. За цей час споживання газу в Туреччині може збільшитися.
Він додав, що при поточній маржі фінансувати подібні проекти дуже складно.
"Газпром зараз отримує не дуже багато грошей. Наприклад, ціна в $ 250 за 1 тис. кубометрів, з них $100 припадає на транспортування, $30-40 – собівартість видобутку. Крім того, є ще експортне мито, яке йде до бюджету. Тому на фінансування подібних проектів залишається зовсім небагато грошей", – пояснив міністр.
"Ми розуміємо, що ці проекти завжди мають не той бюджет, який планувався спочатку. Нові гроші треба буде залучати, це ляже на баланс компанії. А вартість фінансування зараз істотно виросла для Росії", – додав він.
Нагадаємо, раніше Росія і Туреччина домовилися про маршрут "Турецького потоку", довжина сухопутної частини якого складе 180 кілометрів, потужність – 63 мільярди кубометрів на рік.
Як повідомляється, Стамбул веде переговори про зниження ціни на російський газ в обмін на «Турецький потік». За словами турецьких експертів, країна хоче не лише транспортувати російський газ, а й продавати його іншим країнам. У Газпромі заявляли, що хочуть повністю відмовитися від транзиту через Україну з 2019 року.