Газпром лякає Україну новим “обхідним” газогоном через Туреччину

6 Грудня 2014, 20:21

Будівництво нового газопроводу з Росії в Туреччину зводить роль України, як транзитної країни, нанівець. Про це заявив глава Газпрому Алєксєй Міллєр в інтерв'ю одному з російських телеканалів.

"Фактично роль України, як транзитної країни, зводиться нанівець", – сказав глава газової компанії, відповідаючи на запитання, чи відмовляється Газпром від українського транзиту з урахуванням "Північного потоку" і будівництва нового газогону.

"Обсяги, що Україні необхідні для її внутрішнього споживання, ми забезпечимо", – запевнив Міллєр.

Він нагадав, що розмови про роль українського транзиту для російських поставок газу в Європу тривають понад 10 років.

"Протягом всіх останніх років тільки про це й мова. Переговори, в кінцевому підсумку, тривали багато років. Ви пам'ятаєте, ще в 2003 році, Владімір Владіміровіч Путін з (Герхардом) Шрьодером і (Леонідом) Кучмою підписали угоду про створення тристороннього консорціуму. Але ось минуло більше 10 років", – пояснив Міллєр.

"Для себе ми, звичайно ж, вже просто-напросто прийняли остаточне рішення щодо створення альтернативних маршрутів: спочатку "Північного потоку", потім "Південного потоку". Але зараз, відповідно, прийнято рішення про реалізацію нового проекту – морського газопроводу з Чорного моря у напрямку Туреччини", – підсумував він.

Нагадаємо, 1 грудня президент РФ Владімір Путін заявив, що його країна відмовляється від проекту «Південний потік».

Згодом з'явилася інформація, що Росія планує змінити місце продажу газу європейським споживачам з австрійського Баумгартена на новий хаб (пункт видачі газу – Ред.), який планують збудувати у Туреччині, щоб витіснити Україну з транзитного ринку газу.