"Це інвестиції в енергетичну безпеку Європи", – заявив Ройс.
"Південний потік буде повністю відповідати європейському законодавству", – додав він.
З початком української кризи будівництво газогону, по якому сибірський газ в обхід України потраплятиме в ЄС, спричинило напруження між Москвою, Брюсселем і Вашингтоном.
Єврокомісія закликала всі 28 держав-членів дотримуватися єдиної позиції щодо «Південного потоку» у протистоянні Кремлю, заявивши, що при підписанні контрактів Газпром порушив прийняті в ЄС правила конкуренції.
Як відомо, через тиск з боку ЄС і США на початку червня Болгарія та Сербія оголосили про зупинку будівництва своєї частини мультимільярдного проекту.
У Москві стверджують, що газогін забезпечить енергетичну безпеку Європи і звинувачують Брюссель у тиску Болгарію, вбачаючи в цьому помсту за нібито підтримку Кремлем українських сепаратистів.
Також «Південний потік» викликав суперечки між державами, які залежать від транспортованого чарез Україну російського газу, та країнами, які розташовані на маршруті запланованого газогону.
Як повідомлялося, 24 червня Путін у Відні провів переговори з лідерами Австрії та ОБСЄ. Серед іншого він закликав австрійських політиків посприяти відновленню будівництва газопроводу «Південний потік».
Як відомо, з річною потужністю 63 млрд кубометрів, основний газопровід «Південного потоку» простягнеться на майже 2500 кілометрів (1500 миль) від Росії по дну Чорного моря через Болгарію, Сербію, Угорщину та Словенію аж до Італії. Заплановано, що він доставлятиме газ до Австрії. Будівництво «Південного потоку» почалося 7 грудня 2012 р. в районі Анапи. За планом комерційні поставки повинні початися в I кварталі 2016 р., а на повну потужність проект може вийти в 2018 р. Водночас, у Газпромі заявили, що готові будувати "Південний потік" самостійно.