Газпром до 11-річного мінімуму знизить ціну на газ для ЄС – Bloomberg

23 Жовтня 2015, 22:56

"Газпром" у наступному році запропонує на європейський ринок газ за ціною приблизно $200 за тисячу кубометрів. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на два джерела, знайомих з проектом бюджету компанії.

Згідно з повідомленням, це стане мінімальною ціною для регіону, що включає Туреччину і Європу без Прибалтики, за 11 років. За даними одного з джерел, очікується, що експорт газу до Європи в наступному році збережеться на стабільному рівні близько 160 млрд кубометрів. При цьому виручка компанії в рублях скоротиться, але залишиться близько середнього показника останніх кількох років.

Читайте також: Росія назвала остаточну ціну на газ для України в останньому кварталі

Ціна на газ в контрактах "Газпрому" прив'язана до цін на нафту з лагом від шести до дев'яти місяців. У зв'язку з падінням цін на нафту за останній рік знижується і ціна на газ. У 2015 році, за оцінкою компанії, вона становила 238 доларів за тисячу кубометрів у порівнянні з 349 доларів минулого року.

У поточному році виручка "Газпрому" в доларовому вираженні від поставок за межі колишнього СРСР виявиться мінімальною за останні десять років, пише Bloomberg. У рублях ж вона може виявитися рекордною, з урахуванням девальвації російської валюти, відзначає агентство.

Одне з джерел підкреслило, що оскільки "Газпром" більшу частину оплати отримує в рублях, то для його інвестиційних проектів відсутні ризики.

Співрозмовник агентства також розповів, що компанія не погодиться на отримання авансових платежів від Китаю в обмін на значну знижку.