Газпром активізувався, щоб затримати розробку шельфу Чорного моря?

25 Січня 2012, 08:53

Про це заявив директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич, пише газета "Коммерсант-Украина" у статті "Вдвоем на море".

"По суті, Україна може за рахунок одного цього родовища повністю відмовитися на чотири роки від імпорту російського газу. У Росії це розуміють, і чекати, що Газпром буде своїми руками створювати альтернативу своєму паливу, наївно", – заявив Марунич.

Він відзначив, що раніше Болгарія і Туреччина відмовили Газпрому у праві розробляти свої родовища на шельфі Чорного моря, побоюючись, що монополія під виглядом своєї участі буде затягувати роботи.

Член комітету Верховної ради з ПЕК Сергій Пашинський також не відхиляє, що метою Газпрому у цьому випадку може бути затримка освоєння родовища.

"Більш правильно було б розробляти родовище самостійно", – додає пан Пашинський.

У свою чергу член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима заявив, що у Нафтогазу, на відміну від Газпрому, зараз просто немає коштів на розробку площі Паласу. Він нагадує, що зараз у компанії не вистачає коштів навіть на розрахунки з Газпромом за поставлений газ.

Буквально вчора у "Віснику державних закупівель" Нафтогаз повідомив, що 18 і 19 січня уклав угоди з продажу зі зворотним викупом ОВДП на загальну суму 2,3 млрд грн. Всі торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі в одного учасника, що "обгрунтовується дефіцитом оборотних коштів Нафтогазу через незадовільний стан розрахунків споживачів і необхідністю накопичення коштів для розрахунків з Газпромом", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, на зустрічі представників компаній в Москві 18 січня Газпром і Нафтогаз домовилися про активізацію співробітництва з освоєння структури Паласу на шельфі Чорного моря.

Спільно розробляти її міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко запропонував Газпрому ще в серпні 2010 року. Угоду про співпрацю між НАК і російською монополією було підписано в грудні того ж року. Тоді ж сторони повинні були створити СП, але досі цього не зробили.