“Газова справа”. Суд обрав запобіжний захід фігурантам, яких підозрюють у розкраданні 1,4 млрд

19 Січня 2018, 08:31

У Києві Солом’янський райсуд 18 січня заарештував трьох підозрюваних у розкраданні газу на суму понад 1,4 млрд грн. Про це повідомляють "Наші гроші".

 

Зазначається, що Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура подали клопотання про арешт радника директора ТОВ "Енергія" Ігоря Кучми із альтернативою у вигляді застави в розмірі 230 млн грн. Натомість суд ухвалив рішення про взяття Кучми під варту з заставою в п'ять млн грн.

 

За даними слідства, Кучма організував і керував схемою із заволодіння понад 300 млн куб. м природного газу НАК "Нафтогаз України" на суму понад 1,4 млрд грн. Водночас захист Кучми заперечує будь-яку його причетність до вчинення злочину.

Фото: Ігор Кучма

За інформацією ЗМІ, Кучму називають неформальним фактичним керівником ТОВ "Енергія-Новий Розділ" і ТОВ "Енергія-Новояворівськ", він повністю контролює діяльність цих підприємств. Крім того, він є представником бенефіціарних власників вказаних підприємств – народних депутатів від БПП Богдана і Ярослава Дубневичів. Легалізація коштів, здобутих злочинним шляхом у результаті заволодіння газом через ТзОВ "Енергія-Новий Розділ" та ТзОВ "Енергія-Новояворівськ", здійснювалася за допомогою ТзОВ "Корпорація КРТ", ТзОВ "Енергія-Тепловодосервіс", ТзОВ "Енергія-Монтажсервіс" та ТзОВ "Енергія". Бенефеціарами усіх вказаних компаній є Дубневичі.

 

Крім того, суд обрав запобіжні заходи ще двом фігурантам цієї справи, а саме – керівнику ТОВ "Енергія-Новий Розділ" Ігорю Артимку та фіндиректору фірми Олегу Павлишину.

 

Так, Артимка взяли під варту із заставою в 10 млн грн., а Павлишина заарештували із заставою в два млн грн.

 

Нагадаємо, 16 січня детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затримали у Львові чотирьох осіб за підозрою у розкраданні газу на суму понад 1,4 млрд грн. Зазначалося, що затримані були службовими особами ТОВ "Енергія-Новий Розділ", ТОВ "Енергія-Новояворівськ" та ТОВ "Енергія". Їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.