Газета New York Times допустила конфлікт інтересів через статті прес-секретаря Зеленського – CNN

4 Червня 2019, 12:40

Американське видання The New York Times допустило конфлікт інтересів, надрукувавши ряд статей журналістки Юлії Мендель тоді, коли вона вже подала заяву на участь в конкурсі на посаду прес-секретаря президента України Володимира Зеленського. Про це повідомляє американський телеканал CNN.

 

Зокрема, газета з 1 травня по 20 травня опублікувала три матеріали за авторством або співавторством Мендель. Так, статті присвячені розпуску Ради, утискам в українській армії за статевою ознакою і ролі колишнього віце-президента США Джозефа Байдена щодо відставки генпрокурора України Віктора Шокіна.

 

 

 

Водночас CNN наводить відповідь керівника прес-служби The New York Times Арі Ісаакмана Беваскуа, який зазначив, що газета лише минулого тижня дізналася про те, що Мендель 3 травня подала заявку на участь в конкурсі. "Пані Мендель в травні, будучи кандидатом на державну посаду, написала для The Times матеріал про розпуск парламенту. Якби вона повідомила редакторів про таку заяву, то вони не доручали б їй це завдання, а ми б негайно припинили співпрацю з огляду на настільки серйозний конфлікт інтересів", – цитує телекомпанія заяву видання.

 

За словами глави прес-служби, редактори The NYT  "переконані, що, незважаючи на конфлікт інтересів, це слід було розкрити", а матеріали Мендель "були чесні і точні".

 

Як наголошує CNN, стаття Мендель і Кена Вогеля від 1 травня викликала серйозні нарікання. У публікації тільки в 19-му абзаці говорилося, що немає вагомих доказів причетності Байдена до спроб допомогти своєму синові в складі керівництва холдингу Burisma, який працює в Україні. Генпрокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю Bloomberg запевнив, що його відомство не вважає сина  Байдена винним у порушенні законодавства.

 

Своєю чергою, представник кампанії Байдена відмовився від коментарів. Однак Сімона Сандерс, старший радник кампанії Байдена, відреагувала на статтю The NYT у Twitter.

 

"Той факт, що New York Times виступили в якості добровільного агента для брехні адміністрації Трампа і захищали їх публікацію у газеті, викликає ще більший подив", – написала вона.

 

Нагадаємо,3 червня Зеленський видав указ про призначення прес-секретаря глави держави. "Призначити Мендель Юлію Володимирівну прес-секретарем президента України", – сказано у документі.

 

За інформацією ЗМІ, раніше Мендель працювала на телеканалах ICTV, "Еспресо-TV" та "Інтер". Також вона була координатором з питань медіа-представництва Світового банку в Україні та кілька років співпрацювала з The New York Times.