Гаряче вино Дракули

ut.net.ua
7 Грудня 2007, 00:00

хатка на вершині гори у містечку Пояні БрашовЛижники з досвідом вирушають одразу в Пояну Брашов. Це містечко – справжній рай для катання. Чудова інфраструктура курорту дає змогу перебирати трасами – їх тут стільки, що за день усі й не викатаєш. А як перехоплює подих, коли щодуху женеш 5-кілометровою трасою! За розгалуженістю трас Пояну Брашов можна порівняти зі словацьким курортом Ясна у Низьких Татрах, а за висотами – з будь-яким альпійським курортом. Зрештою, і ціни тут вже недалекі від австрійських і це справедливо – 3 сучасні підйомники з кабінками. Є також 7 бугелів, переважно на “дитячих” трасах. Сувенірні маски потвор біля замку ДракулиМаксимальний перепад висот – 755 м. Загальна довжина 10 трас – 14 км. Здавалося б, не так і багато, але, повірте, розігнатися є де. За один спуск можна проїхатися одразу кількома трасами, і так, навіть можна заблукати. Найдовша – синя швидкісна траса, що проходить лісом – майже 5 км. А ще бігові траси і лижні трампліни.

Нагорі раджу пошукати, бо не одразу видно, чудові кав’ярні з традиційним гарячим вином і неймовірними пейзажами. Унизу – цілком європейські готелі, частину з яких на всю зиму викуповують британці, котрі масово тут відпочивають.
 
 
Засніжений «безПредял»
 
 
До гірського містечка Предял зручно добиратися. Але ця зручність оманлива. Дороги в містечку завалені снігом, сотні автомобілів на стоянках черги – сотні людей у соНа ринку міста Бран сир продають отакими кавалкамитнях черг. Поблизу підйомників – десятки прокатів, кав’ярень, ресторанчиків. Інфраструктура цілком європейська. Але черги навіть гірші, ніж українські. Кілька разів спостерігав сцени, коли мало не до бійки доходило. Уявіть, скільки нервів потрібно, якщо годину доводиться стояти в черзі. Вечірнє катання у тому ж Предялі – окреме задоволення. І – окремі черги. Лижники-іноземці стоять по одному, на бугель ні витяги, а місцеві чергу ігнорують і поки ви стоїте на 1 підйом, вони встигають кілька разів піднятися й спуститися. Після кількох таких стоянь бажання кататися зникає. Таке катання у Предялі нас втомило – відверто кажучи, там досить скромний курорт – і ми вирішили перебазуватися на інший.
 
На лижах – до замку Дракули
 
 
Одна із найцікавіших екскурсій у цій місцевості – у так званий замок Дракули, який знаходиться у Трансильванії [в місті Бран і насправді зветься Бранським замком. Він належав Замок Гогенцоллернів у румунському Синаїрумунській королеві й не мав жодного відношення до графа Дракули, як до роду Владислава Цепеша (справжнє ім’я прототипу кривавого літературного героя). Екскурсовод чесно про це попереджає, але інтерес до легендарного імені перемагає, унаслідок чого на вході до Бранського замку – величезна черга туристів. Старовинна споруда вражає і без згадування імені графа. А місце, в якому він знаходиться замок, навіює містичний настрій та міфологічні асоціації.
 
Навколо замку-музею – чудовий ринок, на якому можна придбати чудові місцеві вироби і сувеніри, що завжди нагадуватимуть Дракулу. Справжній будинок ХV ст. Влада ІІІ, тобто Дракули, знаходиться в Сигішоаре, це трохи далі, у ВалахіїІнший замок – Пелеш, або Замок Гогенцоллернів, – літня резиденція румунських монархів знаходиться у Синаї. Його оздоблення вважають найбагатшим у Європі. Можу лише сказати: й справді вражають 170, неймовірно, по-королевськи Лігво в готельчику по-під горою в Пояна Брашовоблаштованих кімнат.
 
Щоб далеко не ходити, у парку, в центрі Синаї, можна покататися на ковзанах та сфотографуватися з оленями. А також відвідати місцевий монастир, або поїхати на чергову екскурсію до Бухаресту, або до містечка Брашов – такого собі місцевого Зальцбурга, взимку, щоправда, це не так помітно. Чи просто годинами сидіти високо вгорі на терасках кав’ярень, спостерігаючи, як порожніють склянки із гарячим вином і ховається за гірським хребтом гаряче зимове сонце.
 
 

[24] [25] [26]

 
НОТАТКИ ТУРИСТА

Мова. Англійську і російську місцеві не розуміють.
Кредитні картки магазини, готелі, прокати не приймають.
Курс валюти: 1 дол. = 2,5 лей. Долари продавці також не приймають, а банки, у яких можна обміняти валюту, закриваються досить рано.
Прокат лиж: 3 дні – 90 леїв, проте можна зторгуватися – чим довший термін прокату, тим дешевше.
Вхід у замок Пелеш – 9 лей.
Крісельний підйомник – від 8 лей.
Таксі у місті 3–3,5лей/км
Кав’ярні
Гамбургер – 10 лей
Чай, вода, кава – 3 леї
Місцеве пиво – 3–5 лей.

 
ЗАУВАЖТЕ

Екскурсія на Різдво
Не варто приїжджати на гірські курорти Румунії з 1 по 7 січня – гірськолижні траси забиті. Якщо вже обрали романтичне святкування Різдва, краще відвідайте цікаві місця. А потім – катайтеся на вільних трасах без будь-яких черг.
Дешевше їздити маршрутками
Якщо ви – не затятий лижник, рекомендую оселитися в Синаї чи Предялі. Ціни у цих містечках значно нижчі, ніж, скажімо, у Пояні Брашов. Невеликі відстані між цими містечками і регулярний транспорт дають змогу досить швидко діставатися потрібного місця. І навіть економити – якщо зупинитися в Предялі і щодня кататися в Пояні Брашов – все одно буде дешевше, ніж оселитися в останньому.
Картка на двох
Скіпаси: продаються на різну кількість так званих “пунктів”. Чим більше на картці пунктів, тим дешевша одиниця. Підйомники різного типу “з’їдають” за раз певну кількість пунктів. Ми купували картки на двох або на трьох осіб з максимальною кількістю пунктів, відповідно, найдешевші за одиницю. Економили по кілька гривень на підйомі з кожного. Разові скіпаси взагалі краще не купувати – вартість підйому одразу зростає в кілька разів. Залежно від ціни скіпасу один підйом коштує 14–16 лей за курсу 2,5 лей до 1 дол.).

 
ВАРТО ВІДВІДАТИ

 Брашов
Це столиця Трансильванії з надзвичайно затишними кав’ярнями, яку називають “східноєвропейським Зальцбургом”, хоча, якщо чесно, не помітив нічого спільного. Звідси – найближче до Бранського замку. Доїхати до нього можна рейсовим або екскурсійним автобусом. У Брашові можна орендувати дешевше помешкання, і діставатися рейсовим автобусом до Пояни Брашов, що покататися на лижах.

Бран
Знаменитий Бранський замок, або Замок Дракули, приваблює натовпи туристів. Живописна місцина у Трансильванії з чудовим недорогим сувенірним базарчиком і затишними кав’ярнями. Цілком достойна відвідин – для поїздки на 1 день.

Предял
Містечко на шляху між Синаєю та Брашовом. Звідси також можна їздити в Пояну Брашов. Зрештою, кататися можна і в самому Предялі, у якому близько 8 трас, і 2 найдовші з них – по 2400–2500 м. Є кілька “чорних”, один крісельний підйомник та вечірня траса.

Синая
19 трас від 75 до 2800 м. Краєвиди – неймовірні. З вершини хребта можна спускатися на лижах до сусіднього міні-курорту Буштень. Є туристичні маршрути. У місті купа розваг, на відміну, від Предяла, є чим зайнятися і увечері, і вдень. У парку в центрі Синая – гарна, хоч і невеличка, ковзанка. Трохи вище від нього – туристичні об’єкти – православний монастир та відомий замок Пелеш.