Ганне Северінсен: В Україні місію Кокса-Кваснєвського можуть використати для виправдання режиму Януковича

17 Квітня 2013, 12:17

«Обмеженням місії Кокса-Кваснєвського була їх політика «зачинених дверей». Відсутність зауважень громадськості щодо їх висновків, на жаль, дала українські владі забагато простору для пояснення дій їх місії з своєї точки зору», – підкреслила Северінсен.

«Без сумніву, вони мали вплив на поліпшення умов для політичних ув'язнених в Україні, особливо помилування Луценка і Філіпчука. У цьому сенсі вона (місія – Ред.), як видається, є корисним інструментом, що дозволяє механізм прямих переговорів з режимом Януковича, що було б неможливо для посадовців ЄС», – зазначила вона.

Втім, на думку Северінсен, місія повинна змінити інструменти взаємодії з українською владою.

«Але, якщо місія продовжиться, краще, щоб вони відмовились від надто дипломатичних шляхів, які зараз використовують, чітко висловились та дали місце політичним міркуванням, допомагаючи міжнародному співтовариству оцінити вибіркове правосуддя в Україні і реагувати до Вільнюського саміту.

Інакше існує небезпека, що їх використають як прикриття режиму Януковича, котрий лише дає обіцянку за обіцянкою, які не має наміру виконувати», – додала правозахисник. 

Нагадаємо, захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко вважає, що місія Кокса-Квасневського в Україні досягнула певних успіхів (зокрема у справі екс-глави МВС Юрія Луценка), однак не у ключовому питанні – переслідування Юлії Тимошенко.

До звільнення Юрія Луценка, європарламентарі Ребекка Гармс та Ельжбета Катажина Лукачієвська констатували відсутність прогресу у судових справах ув'язнених українських політиків, які відстежує місія Європарламенту Кокса-Кваснєвського.

Як відомо, 18 квітня Кокс і Кваснєвський звітуватимуть щодо ситуації в Україні у Європарламенті.