«Десятки тисяч людей вийшли на вулиці. Вони вимагають не робочих місць, зниження податків або підвищення пенсій. Вони вимагають інтеграції з Європою», – говорить Северінсен.
За її словами, останні дев’ять років українці почувалися розчарованими через Помаранчеву революцію, яка не принесла реформ – і їх апатія вплинула на 2010-ий, дозволивши Януковичу захопити всю владу.
«Тепер вони вважають, що час діяти – і не тільки на Facebook і Twitter – щоб змусити президента піти до Європи», – зазначає Северінсен.
На її думку, «Європа повинна допомогти у тиску на осіб, які є винними у порушеннях останніх днів; а також відкритими обіймами і візами для молодих українців, які хочуть спробувати іншу форму суспільства».
Северінсен також переконана, що Євросоюз має дати Україні другий шанс.
«ЄС має дати Україні другий шанс – але з обов’язковими вимогами: 1. Реформа монополії на владу в руках президента/прокуратури, яка забезпечує контроль за усім адміністративним апаратом і приватним бізнесом і абсолютно не відповідає демократичним ідеям відокремлення законодавчої, виконавчої та судової гілок влади, а слугує натомість інструментом для зловживання владою і корупції. 2. Реформа вибіркового правосуддя і звільнення політичних в’язнів, найпомітнішим символом яких стала Юлія Тимошенко», – наголошує екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ.
На її думку, збереження монополії на владу і переобрання у 2015 році видаються пріоритетними цілями для Януковича, тому він намагається грати у подвійні ігри. «Але так він ризикує перетворитися на розчавленого, а не сильного гравця», – зауважує Северінсен.