Ганна Шелест про американські підрозділи ППО в Україні: “Відповідно до Конституції, іноземні військові бази не можуть бути розташовані на території нашої країни”

Політика
11 Серпня 2021, 13:31

За словами міністра, саме з опорою на Крим Росія здійснює військові операції на Близькому Сході та в Африці і впливає на Балкани. Резніков зазначив, що зараз те саме відбувається з “Північним потоком-2”, у результаті реалізації якого три країни Балтії опиняться під страшенним тиском. Він додав, що також під прямою загрозою опинилась Польща. Міністр переконаний, що треба посилити санкції проти компаній, які втілюють цей проєкт, і не допустити його запуску.

 

Читайте також: Філіп Карбер: «Найкращим фактором стримування для Росії є Україна як сильна частина Заходу та член НАТО»

 

"… Важливим є розширення безпековий пакет для України. У першу чергу – за рахунок розгортання сил ПВО (правильно ППО – ред.) навіть шляхом розміщення американських підрозділів. Наше законодавство це дозволяє”, – заявив Резніков, якого цитує його пресслужба.

 

У коментарі Тижню директорка Програми безпекових студій Ради зовнішньої політики "Українська призма" Ганна Шелест зазначила, що, відповідно до Конституції України, іноземні військові бази не можуть бути розташовані на території України.   

 

"Якщо ми говоримо саме про розміщення американської військової бази, яка містила би ППО, то це, звичайно, суперечить Конституції, і для цього треба її змінювати. Свого часу Чорноморський флот РФ знаходився на нашій території лише згідно з перехідними положеннями до Конституції. Нових перехідних положень ми не можемо внести, і тоді конкретно йшлося про Росію", – розповіла експертка.

 

Водначас представниця "Української призми" підркеслила, що якщо Резніков мав на увазі розміщення суто виготовлених в США систем ППО, то подібна угода могла би бути досягнута між Україною і США. "Але наскільки мені відомо, на сьогоднішній день подібні переговори не велися. А це не той процес, який би закінчився за один день. Можна подивитися на приклади Румунії, Польщі, які вели подібні переговори. Вони є членами НАТО, тобто це, з одного боку, спрощувало переговори, а з іншого – все одно ми бачили, що цей процес тривав декілька років, не кажучи вже потім про розміщення. Це достатньо складний логістичний процес. Тому відповідна заява потребує детального коментування від Олексія Резнікова, щоб зрозуміти, що саме він мав на увазі", – зазначила Ганна Шелест.