«Звичайно, це – його програш як мера, але йому пощастило, оскільки можна лише уявити, яку б війну почалв би Кремль, якби Навальний став мером Москви. А так він отримав найголовніше – легітимізацію від громадян, кожен третій з яких віддав йому свій голос. Тому безумовно це його перемога. Зараз це політик федерального рівня і Кремлю треба буде це враховувати», – заявив Ганапольський, додавши, що «справді ці вибори у столиці Росії – найбільш чесні за останні 15 років».
На його думку, мітинг на підтримку Навального можна назвати «першим мітингом опозиційної партії».
«Хоч Навальний і його прихильники наголошують, що в них немає партії, однак, вчора на сцені це була партія Навального. Тобто це був фактично перший мітинг опозиційної партії, яка ще не має назви. Крім цього, хоч за кількістю учасників цей мітинг суттєво не відрізняється від попередніх, втім, за якістю він був абсолютно іншим. Там зібралися люди, котрі голосували за нього (Навального. – Ред.) чи працювали без грошей в його штабах», – зауважив журналіст.
Політичні перспективи Навального, як зазначає Ганапольський, залежатимуть звісно від того, засудять його чи ні.
«Його політичні перспективи досить незрозумілі. Якщо його не засудять, то зростатиме як політик федерального масштабу. Якщо ж влада вирішить його «чмирити», то може просидіти років до 15, як Ходорковський. А в той час з’являтимуться нові політики. Разом з тим, суспільство може влаштовувати цілодобові протести (на захист Навального. – Ред.). Тобто можливі різні сценарії. Однак, треба визнати, штурмувати Кремль через Навального ніхто не буде, оскільки люди керуватимуться принципом: якщо буде не цей, то інший (політик. – Ред.)», – переконаний Ганапольський.
Які будуть дії влади щодо Навального, як зазначає Ганапольський, спрогнозувати важко.
«Влада у свій спосіб "вітає" тих, хто перемагає на виборах. До прикладу, стало відомо, що Євгена Ройзмана, який переміг в Єкатеринбурзі, вже викликали на допит у якійсь справі, а щодо Навального слідчий комітет активізував одразу кілька кримінальних справ. Тому в мене немає оптимістичних думок з цього приводу. Як на мене, цю владу змінити неможливо, це щось абсолютно радянське за своєю суттю… Якщо кроки Навального чи інших опозиціонерів можна прогнозувати, то кремлівська влада – абсолютно ірраціональна», – вважає журналіст.
«Влада у Росії ніколи не змінювалась конституційним шляхом. Вона завжди «падала», коли ставала імпотентною. Це було як в радянські часи, за часів Горбачова, коли влада випала з його рук, її підняв Єльцин. А далі прикладу не мали, бо його наступником був призначений Путін. Однак, як на мене, він не може втримати цю владу, і вона рано чи пізно впаде», – зазначив журналіст.
Нагадаємо, 8 вересня відбулися вибори мера Москви, де переміг виконуючий обов'язки мера столиці Сєргєй Собянін. Друге місце посів Алєксєй Навальний.
Ввечері того ж дня відбувся мітинг на підтримку Навального, в якому взяло участь близько 9 тис людей.
Як відомо, Ленінський суд Кірова 18 липня визнав Навального винним у розкраданні продукції підприємства «Кіровлєс» й засудив його до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Суд вважає, що Навальний був організатором розкрадання понад 10 тис. кубометрів лісу на суму понад 16 млн рублів. Разом з Навальним засудили і директора "Вятскої лісової компанії" Петра Офіцерова до чотирьох років колонії.
За рішенням суду Навальний і Офіцеров були заарештовані у залі суду.
19 липня Кіровський обласний суд змінив Алєксєю Навальному і Пєтру Офіцерову запобіжний захід з арешту на підписку про невиїзд. Таким чином суд задовольнив скаргу прокуратури, яка вважала, що обраний судом напередодні запобіжний захід у вигляді взяття під варту є передчасним.