«Здавалося б, навіщо британському лібералові аж так дмухати на холодну воду через особисті спостереження швейцарського соціаліста? Але не все так просто. Саме Майк Генкок найняв на роботу до себе помічницю Катерину Затуливітер, яку британські спецслужби наприкінці 2010 року звинуватили у шпіонажі на користь Росії та ледь не депортували з Лондона, внаслідок чого євродепутат мусив залишити парламентський комітет із оборони», – пише йдеться у статті.
Автор нагадує, що Ґросс, окрім того, що очолює місію спостерігачів на українських виборах, є також доповідачем із Росії: «Саме російський звіт був центральною подією осінньої сесії ПАРЄ. Саме через непоступливість співдоповідачів Андреаса Ґросса та Гіоргі Фрунди до Страсбурга не приїхав голова російської Держдуми Сєрґєй Наришкін».
«Цілком імовірно, що випад проти Ґросса мав не лише українське, а й російське підґрунтя. Вочевидь, на Ґросса, – вільну й незалежну особистість, – намагаються чинити тиск. Шукають, як примусити його бути не таким вимогливим», – припустив у розмові з «Українським тижнем» один із членів французької делегації.
Нагадаємо, представник британської делегації, ліберал Майк Генкок звинуватив Ґросса в упередженості. «Я був дуже здивований, коли прочитав у інтерв'ю Ґросса заклики до нової революції в Україні. Такі заяви недоречні для голови делегації Асамблеї, зобов'язаної дотримуватися нейтралітету. Залишається сподіватися, що ці слова були неправильно інтерпретовані», – заявив Генкок, виступаючи під час вільних дебатів, у залі засідань ПАРЄ.
У відповідь на закиди Ґросс у ще одному інтерв’ю Тиждень.ua відзначив, що голова місії ПАРЄ повинен висловлювати позицію цілої делегації, однак як демократ, фахівець, активний громадянин він не може залишатися нейтральним.
Також британець Роджер Гейл навіть заявив про необхідність відставки глави місії спостерігачів ПАРЄ за виборами в Україні, однак 5 жовтня бюро ПАРЄ прийняло рішення залишити головою місії спостерігачів за виборами в Україні.
Більше читайте у статті «Комфорт чи свобода» у № 41 «Українського тижня».