"Наша неурядова організація займається питаннями доброчесності. Наш звіт не пов'язаний з вимірюванням рівня корупції в жодній країні. Корупція – це явище, яке присутнє в будь-якій країні світу. Вона є і в Україні, і в Хорватії, і в Сполучених Штатах, де завгодно", – сказав керівник проектів Global Integrity Марко Томічіч на прес-конференції у вівторок, презентуючи звіт "Global Integrity: Україна – 2011" про стан корупції та антикорупційні реформи в Україні за 2011 рік.
"У своїй оцінці доброякісності роботи урядових органів в країні ми використовуємо положення національного законодавства та його імплементацію в життя", – сказав Томічіч.
"Хороша новина в тому, що рейтинг України, що стосується законодавчої бази, дуже високий в частині законодавства щодо боротьби з корупцією … Якщо говорити про законодавчу базу, то Україна одна з передових країн", – сказав експерт.
"Однак, ситуація з імплементацією законодавства дуже погана", – додав він.
Томічіч додав, що це може бути пов'язано не тільки з питаннями діяльності державних органів, а й з традиціями і культурою суспільства.
Він пояснив, що в підготовці звіту брала участь команда національних експертів. Інформацію, яку вони надавали, узагальнювала Global Integrity.
За словами Томічіча, в ході дослідження ситуації з корупцією та боротьби з нею оцінювалося по 325 питань, які задавалися в ході дослідження журналістам, викладачам вищих навчальних закладів, представникам громадянського суспільства.
У свою чергу заступник міністра юстиції Дмитро Ворона розкритикував підготовлений звіт, назвавши його необ'єктивним.
"Ми бачимо деякі недоліки при складанні самого звіту. Керівництво Global Integrity було обдурене авторами звіту. Звіт рясніє інформацією, яка не відповідає дійсності, є велика кількість помилок", – сказав Ворона.
За його словами, люди, які складали звіт, не мали ніяких доказів викладеної інформації, а також "спиралися на повідомлення "жовтої" преси, на якісь чутки".
"У цьому звіті є багато неточностей", – сказав заступник міністра, додавши, що автори звіту суб'єктивні і упереджені.
При цьому Ворона підкреслив, що Міністерство юстиції готове працювати з будь-якими міжнародними організаціями для підготовки та складання подібних звітів і готове надавати всю цікаву для них інформацію з тим, щоб подібні матеріали готувалися об'єктивно.
Нагадаємо, за інформацією Global Financial Integrity, з 1998 по 2008 рік включно з України нелегально виведено $95,8 млрд.
Global Integrity – міжнародна некомерційна організація, що відстежує глобальні тренди у сфері урядування і боротьбі з корупцією. Замість того, щоб вимірювати самі прояви корупції, звіт за допомогою 320 індикаторів, а також журналістських розслідувань оцінює механізми звітності та вимірювання прозорості, які покликані запобігати корупції. Він також показує прогалини, що роблять корупцію більш ймовірною.