G7 та Україна домовилися разом протидіяти російській агресії

23 Квітня 2018, 15:07

Члени Великої сімки (G7) погодилися працювати разом, аби допомоги Україні у протистоянні російській агресії. Про це розповів глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками участі у спеціальній сесії саміту міністрів закордонних справ країн G7.

 

"Головним підсумком я вбачаю те, що агресію проти України вони розцінюють як агресію проти усього цивілізованого світу. Це було дуже чітко сказано усіма учасниками, а не прозвучало окремою реплікою. Ми також домовилися працювати разом, аби цю агресію відбивати", – сказав Клімкін.

 

Він наголосив на тому, що міністри розуміють, що Росія буде продовжувати дестабілізувати Україну, тож "допомога нашій державі критично важлива для всієї Сімки".

 

За словами українського міністра, під час зустрічі йшлося також про сприяння Великої сімки у реформуванні України. "Ми домовилися поміркувати над деякими форматами, як збільшити роль Сімки і щодо відбиття цих загроз, і щодо подальшого сприяння у реформах. Там лунали деякі ідеї, які я поки не можу озвучити, бо вони перебувають на розгляді у головування, але за пару місяців, коли їх опрацюють, мало б бути просування", – зазначив глава української дипломатії.

 

Клімкін додав, що "дискусія була дійсно суперова".

 

Як повідомлялось, країни «Великої сімки» вирішили, що санкційна політика проти Російської Федерації у зв'язку з її неприйнятними діями в Україні має бути продовжена.

 

Нагадаємо, на зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн G7 уперше запросили міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.