Країни Великої сімки стурбовані ситуацією в Україні і погрожують ухвалити відповідні заходи для тих, хто не буде виконувати нові Мінські домовленості. Про це йдеться у заяві Великої сімки.
Привітавши досягнуті у Мінську останні домовленості, лідери Канади, Німеччини, Франції, Італії, Японії, Великобританії, США, президент Європейської Ради та президент Європейської Комісії, висловили свою стурбованість ситуацією в Україні, зокрема в світлі боїв навколо Дебальцевого, де "сепаратистські формування, підтримувані Росією, діють за межею лінії зіткнення, узгодженої в Мінських домовленостях у вересні 2014 року, що приводить до численних жертв серед мирного населення".
"Ми закликаємо всі сторони неухильно дотримуватися положень домовленостей і без затримки проводити домовлені заходи, починаючи з припинення вогню 15 лютого. У найближчі дні всі сторони повинні утримуватися від дій, які будуть гальмувати початку перемир'я. G7 готова ухвалити відповідні заходи проти тих, хто порушує "Мінський пакет" і, отже, інтенсифікувати для них витрати, зокрема, проти тих, хто не дотримується узгодженого загального припинення вогню і виведення важкого озброєння", – йдеться в заяві.
Велика сімка ще раз засудила незаконну анексії Криму Росією, що є порушенням міжнародного права.
Нагадаємо, внаслідок переговорів чотиристоронньої контактної групи 12 лютого у Мінську була підписана нова угода про припинення вогню. Разом з тим західні лідери обережно коментують домовленості, сумніваючись в їх ефективності.
Читайте також: Жодних вимог до Путіна. Мінські угоди в аналітиці світових ЗМІ