Згідно з планами компанії, загороджувальна смуга довжиною 120 метрів, що складається з 7 сталевих листів і щільної завіси, закриє район водоприймача в зоні 2-го реактора, де раніше був відзначений витік високорадіоактивної води. Пролом, з якого вона струменіла, заклали за допомогою рідкого скла 6 квітня. Незабаром після цього рівень радіації в океані біля станції різко знизився, гранична норма, як показали тоді виміри, була перевищена у 63 тисяч разів. У порівнянні з попередніми показниками (2 квітня вміст ізотопів йоду-131 в морській воді поблизу АЕС перевищував норму в 7,5 мільйонів разів) це розглядається фахівцями як певний успіх.
Зараз компанія продовжує пошук інших можливих витоків радіоактивної води до океану. За задумами влади, будівництво захисного комплексу, «покликане розвіяти виниклі в самій Японії і за кордоном побоювання щодо зараження радіацією навколишнього середовища».
Напередодні Tokyo Electric Power завершила скидання в океан 9 тисяч тонн нізкорадіоактивної води з ряду технічних резервуарів АЕС, щоб звільнити місце для закачування в них високорадіоактивної води. В даний час, судячи із заяв оператора, ведеться підготовка до перекачування такої води, що скупчилася в нижніх приміщеннях 2-го енергоблоку та пов'язаних з ним технічних тунелях, в інші ємності в зоні станції.
Позитивний ефект, за оцінкою експертів, дала також подача азоту в системи перегрітого 1-го реактора, знизивши ризик можливого вибуху водню. Разом з тим, температура всередині цього реактора зросла до 240 градусів, і зараз техніки з'ясовують причини цього підвищення.
Як повідомлялось, Японія продовжує оговтуватися від руйнівного землетрусу магнітудою 9 балів, який відбувся 11 березняі викликав цунамі заввишки 10 метрів. Стихія спричинила аварію на АЕС «Фукусіма-1».
Станція, розташована в однойменній префектурі, залишилася без електропостачання, через що реактори перестали охолоджуватися. Згодом на «Фукусіма-1» були зафіксовані витоки радіації.